Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Parti'de İşaret Dili Seferberliği

AK Parti'de İşaret Dili Seferberliği
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığınca düzenlenmiş bulunan İşitme Engellileri anlamaya ve konuşmaya yönelik “İşaret Dili” Eğitim programı 08-15 Şubat 2016 tarihleri arasında AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Konuya ilişkin AK Parti'den yapılan açıklamaysa şöyle;

"Temel düzeyde İşitme Engelli vatandaşlarımızla anlaşmayı hedefleyen kursa, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve 81 İl Teşkilatından gelen yaklaşık 200 kişi katılım sağlamıştır.

Eğitim sonrasında ise katılımcıların kendi  illerinde eğitimi yaygınlaştırma ve öğrendiklerini geliştirme faaliyetleri devam edecektir. Yaklaşık 3 milyon işitme engelli vatandaş ile yakınlarının hayatlarını kolaylaştırmaya katkı vermek ve tüm engel gruplarına yönelik çalışmalara bir yenisini daha katmak üzere düzenlenen program sonunda katılım belgeleri AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun başarı dilekleri ile verilmiştir.
            
Geniş katılımla gerçekleştirilen kurs programı ülke genelinde büyük ses getirmiş, başlıca GSM Operatörlerinin ücretsiz işaret dili uygulamalarını hayata geçirmeleri ile adeta eş zamanlı bir gelişme göstermiştir.
            
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Prof. Dr. Nükhet Hotar, katılımcıların illerinde gerçekleştirecekleri eğitim etkinliklerine destek vereceklerini ve takipçisi olacaklarını belirterek, katılımcılara başarılar dilemiştir."

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 17:03

Etiketler : AK Parti    Sosyal Politikalar Başkanı    Prof. Dr. Nükhet Hotar       


Yorumlar

9204
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN