Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEV Öğrencileri Şov Yaptı

TAKEV Öğrencileri Şov Yaptı
Gediz Üniversitesi ev sahipliğinde Bu yıl 12.cisi düzenlenen FLL turnuvasının Ege bölgesi yerel turnuvası’na 7 farklı ilden 70 takım katıldı.

 

Yüzlerce öğrenci 19-20 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Ulusal Turnuva’da okullarını temsil etmek için kıyasıyla mücadele verdi. TAKEV Öğrencileri, "Çöpe Çözüm Çöple Çözüm" teması ile bir geliştirdikleri proje ve robot tasarımları ile turnuvanın yıldızı oldu. TAKEV Öğrencileri aldıkları ödüllerle aynı zamanda okullarını turnuvanın en başarılı ve en çok ödül alan okul kategorisine taşıdı. 
 
TAKEV Özel İlköğretim Okulu’ndan turnuvaya katılan  LEGOLAS En İyi Robot Performans 2. lik ödülü, ROBOTAKEV ise En İyi Robot Tasarım Jüri Ödülü ve Robot Performans 3. lük ödülü alarak Ulusal Turnuvaya katılmaya hak kazandı. TAKEV Lisesi öğrencilerinden oluşan RATED-L takımı "En İyi Mekanik Tasarım Ödülü" , ROBOSQUAD takımı "En İlham Veren Takım Ödülü", OCTOBOT takımı "En İyi Araştırma Ödülü" ve BIOS takımı "En Yenilikçi Çözüm Ödülü" nü kazandı.
 
"Çöpe Çöple Çözüm" bulan öğrenciler Yumurta Kabuğundan İyonize Radyasyon Soğurucu Malzeme,  Organik Atıklardan Gübre, Plastik ve  Kağıt Atıklardan Yeşil Yol ve Tetrapak Atıklarından Barınak Üretimi yaptıkları çevreci projeleri ile dünyanın temiz geleceğine katkı sağladıklarını bir kez daha ispatlamışlar ve çalışmaları ile en yenilikçi proje ve en iyi araştırma ödülü alarak  jürinin ve katılımcıların beğenisini kazandılar. Eni İyi Araştırma Ödülü alan OCTOBOT takımı da yine TAKEV Okulları’nı ulusal turnuvada temsil edecek üç takımdan biri oldu
 

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 16:10

Etiketler : takev    ödül    robot    madalya    turnuva       


Yorumlar

4452




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN