Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alsancak’ta Dernek Binasına, Jöh Notu

Alsancak’ta Dernek Binasına, Jöh Notu
İzmir’de, Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği (Aka-Der) binasına giren kimliği belirsiz kişilerin, içerideki kitapları yere attıktan sonra dernek kapısında Şırnak’taki sokağa çıkma yasağını protesto eden hazırladıkları bildirinin üzerinde, "Cizre şehit sayısı 60, hain sayısı yüzde 90, vatan sevdalısı yüzde 100 (Vur ha vur indiriyorlar) şehitlerimizin ruhu şad olsun. JÖH" yazılı not bıraktığı ileri sürüldü. Barış bloğu üyeleri de basını toplantısıyla olayı protesto etti.

 

Alsancak 1456 Sokak’ta bulunan Aka-Der binasına giren kimliği belirsiz kişilerin, içerideki kitapları yerlere attıkları ve bazı malzemelere zarar verdikleri ileri sürüldü. Kimliği belirsiz kişilerin dışarı çıktıkları sırada dernek üyelerinin Şırnak’taki sokağa çıkma yasağını protesto etmek için astıkları, ’Cizre nüfus 132.877, Rakım 360, sokağa çıkma yasağı 32, sivil ölümler 62’ yazılı bildiriyi yerinden çıkardı. Buna karşılık olarak üzerinde, “Cizre şehit sayısı 60, hain sayısı yüzde 90, vatan sevdalısı yüzde 100 (Vur ha vur indiriyorlar) şehitlerimizin ruhu şad olsun. JÖH’ yazılı not bıraktığı ileri sürüldü. Bunu protesto etmek isteyen barış bloğu üyeleri basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını yapan Ramazan Türkmen, savaşa karşı halkların sesi olduklarını söyledi. Sokağa çıkma yasakları, ölüm, göç ve patlayan bombalara karşı barışın, kardeşliğin ve halkların sesi olduklarını da ifade eden Ramazan Türkmen, şöyle dedi:
 
"Büroya yapılan tehdit ve baskın, bir kez daha savaş suçlularının korkularını açığa, çıkarmaktadır. Halkların kardeşliği ve ortak mücadelesinden korkanlar, bu korkuyu bizlerini ve bileşenlerimizin üstüne taşımaya çalışmaktadır. Bizler tüm bileşenlerimizle birlikte, sarayın savaşına karşı halkların kardeşliğini, ortak mücadelesini, barış mücadelesini adım adım sokak sokak büyüteceğiz."

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 15:13

Etiketler : Alsancakta    Dernek    Binasına    Jöh    Notu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6076
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN