Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


PKK'lılar Okul Yaktı, Olan Öğrencilere Oldu

PKK'lılar Okul Yaktı, Olan Öğrencilere Oldu
Mardin'in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin daha önce tahrip ettiği ve dün gece de ateşe verdikleri Yavuz Selim İlkokulu öğrencilerinin nakledildikleri, Merkez İlkokulu’nun da dün gece aynı saatlerde ateşe verilmesi sonucu, öğrenciler bugün okula gidemedi. İlçede dün çıkan çatışmada hayatını kaybeden 12 yaşındaki Muğdat Ay ise toprağa verildi.

 

Nusaybin’de dün gece Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim Sokak’ta bulunan ve daha önce PKK’lılar tarafından tahrip edilen Yavuz Selim İlkokul ile birlikte bu okuldaki öğrencilerin nakledildikleri Merkez İlkokulu, bir grup terörist tarafından ateşe verildi. Okullarda çıkan yangını söndürmeye giden itfaiye ekiplerine de ateş açılması nedeniyle yangına müdahale edilemediği için her iki okulda da önemli çapta hasar meydana geldi.
 
Öğrencilerin nakledildikleri Çağ Çağ Caddesi’ndeki Merkez İlkokulu’nun da hasar görmesi nedeniyle her iki okuldaki eğitim gören öğrenciler bugün okula gidmedi. Okullardaki tahribat ise, gündüz ortaya çıktı. Okulların yaklaşık 30 metre ilerisinde ise PKK’lıların sokak içerisinde kurduğu barikat kurup, perde çektiği görüldü.
 
Öte yandan dün akşam saatlerinde Mardin’den gelerek Şırnak’ın Cizre İlçesi yönüne giden askeri konvoya PKK’lıların düzenlediği silahlı saldırıya, güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada ölen 12 yaşındaki Muğdat Ay, HDP Milletvekilleri Gülser Yıldırım ve Ali Atan ile birlikte HDP ile DBP’li yöneticilerin de katıldığı bir törenle toprağa verildi.
 
Cenaze töreninde konuşan HDP’li Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki göstererek, bölgede kadın ve çocukların öldürüldüğünü söyledi. Yıldırım, Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinin 17’nci yıldönümünü de değerlendirerek, bu olayı kınadıklarını söyledi. Öte yandan, Öcalan’ın yakalanarak Türkiye’ye getirilmesi yıldönümü nedeniyle Nusaybin’de esnaf, bugün kepenk açmadı.

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 15:05

Etiketler : Öğrenciler    Pkklıların    Yaktığı    Okula    Gidemedi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6994
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN