Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayatını Sokak Köpeklerine Adadı

Hayatını Sokak Köpeklerine Adadı
Tokat’ta 55 yaşındaki Davut Köksal Eker, kendisine ait 12 dönümlük arazide 26 yıldır sokak köpeklerine bakıyor. Sokak köpeklerine bakmak için tavuk satan işletmeye 20 bin 500 lira borcu olan Eker, şimdi ise köpeklere bakmak için ailesinden kalan 2 dönüm arsayı satışa çıkardı.

 

Tokat’ta kent merkezinde yaşayan bekar Davut Köksal Eker, 26 yıl önce Yeniyurt Mahallesi’nde bulunan 12 dönümlük arazisinde birkaç köpek beslemeye başladı. Eker daha sonra sokakta bulunan başıboş hayvanları toplayarak çevresini tahtalarla ördüğü arazisinde onlarca köpeğe bakmaya devam etti. Ailesinden kalan arazide bulunan kavakları satarak yaklaşık 80 köpeğin yiyecek masraflarını karşılayan Davut Köksal Eker, yaklaşık 3.5 yıl önce maddi zorluklar yaşayarak kentte bulunan tavuk satışı yapan işletme ile anlaştı. Beslediği 80 köpeği buradan veresiye aldığı tavuk ve kemiklerle besleyen Eker, işletmeye bu süre içerisinde 24 bin TL borçlandı. Bu borcunun 3 bin 500 TL’sini kendi imkanları ile ödeyen Eker, şimdi ise hem kalan borcunu ödemek hem de beslediği köpeklere bakabilmek için ailesinden kalan 2 dönüm araziyi satışa çıkardı. Hayırsever vatandaşlar ve belediyenin katkıları ile de sokak köpeklerine bakan Eker, şimdi ise arazisini satmaya çalışıyor.
 
"TUTKU HALİNE GELDİ"
 
26 yıl önce bir köpeğe baktığını söyleyen Eker, "Ondan sonra hayvanlardaki güzelliği gördükçe artık bir tutku haline geldi. Şu anda yavrularla birlikte 80 köpek var. Hayatımı bunlara adadım. Bundan sonra kalan ömrümüzü de Allah uzun ömür verdikçe bunlara bakacağım. Bunları dışarıdan topladım. Genellikle dışarıda atılan köpekler. Atıyorlar beğenmiyorlar, burada güzelleşiyorlar. Bunların dışarıda kalmasına kıyamıyorum. Buralar hem ağaçlıktı. Bütün kavakları sattım sattım bunlara yedirdim. Ayrıca hayırsever vatandaşlar ve belediye de yiyecek getirdi. Ama yeterli değil" dedi.
 
"SİGARAYI BIRAKTIM, ONLARA HARCADIM"
 
3 yıl önce maddi zorluklar yaşamaya başladığını kaydeden Eker, şöyle konuştu:
 
"3.5 senedir sürekli tavuk, kemik aldığım yer var, sürekli veresiye yazdırdım. Borç birikti. Bir ay önce toparladık, 24 Bin lira olmuş. 3.5 Bin lirayı bir ara vermiştim, şimdi ise 20 bin 500 lira borç kalmış. Şimdi 2 dönümlük bir aileden kalan hisseli bir arsa var. Onu satıp, hayvanlarıma bakacağım. Sigara içiyordum, sigarayı kestik o paraları bunlara aktarıyorum. Fakat maddi açıdan zayıfladım. Zayıflayınca böyle oldu. Ama çok memnunum. Severek bu işi yapıyorum."

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 14:42

Etiketler : Hayatını    Sokak    Köpeklerine    Adadı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7391
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN