Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Telefon Dolandırıcısı Abartınca Yakalandı

Telefon Dolandırıcısı Abartınca Yakalandı
Bursa’da, telefon açtığı 65 yaşındaki S.S. adlı kadına kendisini polis olarak tanıtarak evde bulunan 28 bin lirasını dolandıran 20 yaşındaki İ.B., evini de satıp parasını kendisine vermesini isteyince yakalandı.

 

Bursa’da yaşayan S.S. adlı kadına telefon açan bir kişi kendisini polis olarak tanıttı. S.S.’ye kentte gerçekleşen bir kuyumcu soygununda kendisinin de parmak izleri olduğunu söyleyen kişi, evde bulunan paralarını poşete koyup, Kültürpark’ta yerini tarif ettiği bankın altına bırakmasını istedi. Bunun üzerine korkuya kapılan S.S. paraları istenilen yere bıraktı. Bir gün sonra aynı kişinin tekrar arayıp, soruşturmanın çok daha büyüdüğünü fazla paraya ihtiyaçları oluduğunu söyleyen dolandıcı, S.S.’den bu kez evini hemen satıp parayı kendilerine teslim etmesini istedi. Bunun üzerine şüphelenen S.S. polise haber verdi. Araştırma yapan polis, seri numaralarını aldığı paraları S.S.’ye verip zanlıyı arattı. Paraları nereye bırakması gerektiğini sordurdu. Bunun üzerine polis paraları Gemlik İlçesi’ndeki limanda bulunan bir teknenin üzerine bırakmasını istediği S.S.’yi uzaktan takip etti. Bırakılan paraları alan İ.B. suçüstü yakaladı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgulamasında suçlamayı kabul etmeyen zanlının, olayda kendisinin aracı olarak kullanıldığını söyledi.
 
Sorgulamasının ardından ’Dolandırıcılık’ suçundan adliyeye çıkartılan İ.B., denetimli serbestlık kapsamında adli kontrolle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 14:11

Etiketler : Dolandırdığı    Kadından    Evini    De    Satmasını    İsteyince    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9300
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN