Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


DSP’den Yıldırım’a ’Köykent’ Tepkisi

DSP’den Yıldırım’a ’Köykent’ Tepkisi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, İzmir’de CHP’li belediyeleri DSP’nin kurucusu rahmetli Bülent Ecevit’in ’Köykent’ projesi ile eleştirmesine DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, tepki gösterdi. Aksakal, talihsiz bulduğunu vurguladığı açıklama için Yıldırım’dan özür beklediğini ifade etti.

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın partisinin İzmir İl Danışma Meclisi toplantısında DSP’nin kurucusu rahmetli Bülent Ecevit’i anarak, "İzmir’deki en büyük değişim yerel yönetimler için rahmetli Ecevit’in vasiyetinin yerine getirilmesi. Köykent kurmak. Ecevit, ömrü boyunca bunun için çalıştı. Örnek projeler hazırlattı ama maalesef sağlığında bunu başaramadı. Bizim ana muhalefet belediyeleri Ecevit’in vasiyetini tuttular İzmir’i köykente çevirdiler, bunu başardılar" sözlerine yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi. Aksakal, Yıldırım’ın sözlerini "cehalet dolu" ve "talihsiz" bulduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
 
"DSP’nin kurucusu rahmetli Bülent Ecevit’in hayata geçirmeye çalıştığı Köykent projeleri kendisinin yakıştırmaya çalıştığı beceriksiz CHP’li belediyelerin yarattığı ortamla uzaktan yakından ilgisi olmayan ve tamamen ülkenin halkına yönelik ekonomik politikalarını içeren halkçı yapılanma sisteminin adıdır. Kelime oyunu ile demogoji yapıyor. Beceriksiz CHP’li belediyelerin bulundukları kentleri köy haline getirmesini eleştirirken, yeniden toplumun gündemine gelmeye başlayan DSP’yi gözden düşürmeye çalışıyor. Oysa Ecevit’in Köykent projesinin temeli rahmetli Mithat Paşa’nın Şarköy projelerinden esinlenerek yapılmış ve fiziksel olarak birbirine yakın olan köylerin orta noktasında üretimin geliştirilmesine yönelik projelerdir. Yıldırım’ın aklı fikri devleti dolandırmakta olan işlerde olduğu için böyle algılıyor. Onun döneminde yaşanan tren facialarını unutmadık. Demek ki bulunduğumuz her ortamda hatırlatmamız gerekiyor. Bu tanımlamaları için Yıldırım’dan özür dilemesini bekliyorum. İzmir’de yerel seçimde gündeme gelen bacanağını ve o davanın nasıl düştüğünü biz biliyoruz, toplum da biliyor. AKP iktidarının sona ermesinin ardından hepsini yeniden göreceğiz."

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 14:00

Etiketler : Dspden    Yıldırıma    köykent    Tepkisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9882
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN