Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uşak Belediyesi’nden Aşıklara 14 Şubat Etkinliği

Uşak Belediyesi’nden Aşıklara 14 Şubat Etkinliği
Uşak’ta belediyenin 14 Şubat Sevgililer Günü’nde düzenlediği etkinlikte 5 çiftin nikahları gökyüzüne güvercinler bırakıldıktan sonra kıyıldı, iki genç de sevgililerine evlilik teklif etti.

 

 
Uşak Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle romantik bir etkinliğe imza attı. Kentin belirli noktalarında kurulan stantlarla Sevgililer Günü en özel şekilde çiftlere hissettirildi. 14 Şubat 2016 tarihinde evlenmek isteyen 5 çifte rüya gibi unutulmaz bir gün yaşatıldı. 5 çift özel arabalarla evlerinden alındıktan sonra Belediye Hizmet Binası önüne getirildi. Zabıta eskortluğunda şehirde konvoy yapan çiftler, Tiritoğlu Parkı içinde yer alan Sevgililer Günü standına getirildi. Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan ile evlenen çiftler beyaz güvercinleri gökyüzüne bıraktı. Başkan Cahan ve eşi Halime Cahan, İsmetpaşa Caddesi’nde sevgililere kırmızı gül dağıttı.
 
14 Şubat Sevgililer Günü’nde 5 çiftin nikahları Atatürk Kültür Merkezi’nde Başkan Cahan tarafından kıyıldı. Şölen havasında geçen evlilik töreninin ardından yüzlerce güvercin günün anısına gökyüzüne bırakıldı. Aşkların en güzelinin Aşıklar Şehri Uşak’ta yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Nurullah Cahan, gerçek aşkların efsanelerdeki gibi olması gerektiğini söyledi. Cahan, "Uşak Belediyesi olarak bu anlamlı günde aşkları en güzel şekilde taçlandırmak istedik. Uşak adı üstünde aşıklar diyarıdır. Aşkların en güzel şekilde yaşandığı bir şehirdir. Bizler bu şehre aşığız. Aşkların en güzel şekilde yaşandığı kentimizde, aşkların daim olmasını istediğimiz nikah merasimleriyle kutlamak istedik" dedi.
 
Efsane aşkları örnek alan bir toplum olduklarına dikkat çeken Cahan, "Biz ilahi aşklarla yola çıkan, Kerem ile Aslı ve Leyla ile Mecnun’u hikayeleştiren ve bu aşkları örnek alan bir milletiz. Bu vesileyle İnşallah bundan sonraki süreçte dünyada mazlum olan tüm kardeşlerimizin, eza ve cefa çeken kardeşlerimizin sevgiyle ve muhabbetle mutlu olmasını diliyorum. Nikahları kıyılan kardeşlerimizin bir ömür boyu mutlu kalmalarını temenni ediyoruz" diye konuştu.
 
Uşak Belediyesi’nin Tiritoğlu Parkı içinde kurduğu Sevgililer Günü stantlarında iki çift daha evlenme kararı aldı. Tuncay Kaymak isimli genç, ömrünü birleştirmek istediği Burcu Gülbez’e, Mustafa Yokuş’ta sevgilisi Esra Yokuş’a romantik bir şekilde evlenme teklifinde bulundu.

Yayın Tarihi : 14.02.2016 : 21:45

Etiketler : Uşak    Belediyesinden    Aşıklara    Şubat    Etkinliği    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5758
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN