Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karda Mahsur Kalan Çoban Kurtarıldı

Karda Mahsur Kalan Çoban Kurtarıldı
Kahramanmaraş’ta 1800 metre yükseklikteki sarp kayalıklarda otlatırken kaybettiği sürüsünü ararken karda mahsur kalan 40 yaşındaki Mehmet Alper off-raod ekipleri tarafından donmak üzereyken kurtarılarak hastaneye götürüldü.

 

 
Merkez Onikişubat İlçesi’ne bağlı 1800 metre yükseklikteki Kandil Bağları bölgesindeki sarp kayalıklarda otlatırken kaybettiği hayvanlarını aradığı sırada karda mahsur kalan Mehmet Alper’i kurtarmak için 112 acil sağlık ve AFAD ekipleri harekete geçti. Ekipler, sarp kayalıklar ve kar nedeniyle Mehmet Alper’in bulunduğu bölgeye çıkamayınca arayan off-road ekipleri, 4x4 araçla dağlık araziyi tırmandı. Alper’i kurtarmak için yola çıkan araç da kara saplanınca başka bir araç zirveye çıktı ve Alper’i dağlık alandan aşağıya indirdi. Karda mahsur kalan Mehmet Alper, yaklaşık 3 saat süren kurtarma çalışmasının ardından donmaktan kurtarılarak Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Alper’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yayın Tarihi : 14.02.2016 : 17:24

Etiketler : Kaybolan    Sürüsünü    Ararken    Karda    Mahsur    Kalan    Çoban    Kurtarıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1618
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN