Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Kentlerin Katledilmesine Dur Diyeceğiz''

''Kentlerin Katledilmesine Dur Diyeceğiz''
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Mimarlar Odası Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin meslek odalarıyla bir bütün olarak hareket etmesi gerektiğini belirterek, "ben yaptım oldu" mantığı ile kentlerin katledilmesine yine birlikte "dur" diyeceklerini söyledi.

 

 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin 43. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı. Genel Kurul’da bir de konuşma yapan Başkan Akpınar, meslek odaları ve yerel yönetimlerin ortak ve omuz omuza hareket etmesinin önemine değindi. Kent planlamasında yerel yönetimlerin yok sayılamayacağının altını çizen Akpınar, "Kentsel sorunlarla baş etmek isteyen ve gelecek yılların modern şehirlerini yaratmayı hedefleyen yerel yönetimler, meslek odaları ile ortak hareket etmek zorundadır. Türkiye; planlama, mimari ve tarihi dokunun korunması bakımından zor bir süreç yaşıyor ve ’ben bilirim’ anlayışıyla kentlerin ve ülkenin yönetildiğini görüyoruz. Yerel yönetimleri yok sayarak, bir gecelik yasalarla kentlerin talan edilmesine karşı birlikte direneceğiz" dedi.
 
"SORUMLULUK BİZDE"
 
Katılımcı demokrasi anlayışına da vurgu yapan Başkan Akpınar, “Meslek odaları ve demokratik kitle örgütleriyle katılımcı bir anlayışı benimsemeli ve tek vücut olarak hareket edebilmeliyiz. Kentin 25 yıl sonrasını planlamak bizim sorumluluğumuzda. Bu yüzden hem yerel yönetimler hem de meslek odaları üzerine düşeni yapacaktır" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 14.02.2016 : 12:24

Etiketler : Meslek    Odalarına    Birlikte    Hareket    Etme    Çağrısı    Bölge   


Yorumlar

3463
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN