Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uyuşturucuya Karşı Tiyatro

Uyuşturucuya Karşı Tiyatro
Başkan Piriştina’dan öğrencilere uyarı...

 

 
Buca Belediyesi, gençler arasında hızla artan uyuşturucu bağımlılığına karşı mücadele etmek ve gençleri bilinçlendirmek için 3 bin öğrenciyi ’Pembe Aslında Siyahtır’ adlı tiyatro oyunu ile buluşturdu.
 
Tiyatro Balans grubu tarafından sahnelenen "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro gösterisi, Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda 3 gün boyunca günde 4 seans olarak öğrencilerle buluştu. Bağımlılık konusunda özellikle aile büyüklerinin ilgisizliği ana teması ile bağımlılık sonrası kişi hayatından kesitler sunan tiyatro oyunu ile ilçede 3 bin öğrenci madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildi.
 
Tiyatro oyununu kendisi de izleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, gösteri sonunda oyuncuları performanslarından dolayı kutlarken öğrencilere, "Şu an içim çok rahat. Çünkü sizlerin pırıl pırıl yüzlerinize baktığımda bu ’bir kez deneyin’ oyununa gelmeyeceğinizi gözlerinizde görüyorum. Sizi bu tuzağa düşürmeye çalışan ve bir kere deneyin diyenlerden birinci kural, uzaklaşacağız. Bir de onu lütfen birilerine söyleyin. Bunu onu ihbar etmek, ispiyonlamak için değil onun hayatını kurtarmak için yapın" dedi.
 
Tiyatro oyununun sonunda konuşan Balans Tiyatrosu oyuncusu Sefa Zengin, gençliğe tozpembe olarak sunulan uyuşturucunun terörizm kadar tehlikeli olduğunu söyledi. Zengin, Başkan Piriştina’ya oyuna ev sahipliği yaptığı için tüm gençler ve aileler adına teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 14.02.2016 : 12:24

Etiketler : Uyuşturucuya    Karşı    Tiyatro    Oyunu    Bölge   


Yorumlar

1982
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN