Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cizre’de Patlayıcılar Etkisiz Hale Getiriliyor

Cizre’de Patlayıcılar Etkisiz Hale Getiriliyor
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonların ardından Cudi ile Sur Mahallesi’nde PKK’lıların tuzakladığı patlayıcıların temizlenmesine bugün de devam edildi.

 

Cizre İlçesi’nde PKK’lı grupların kazdıkları hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 14 Aralık günü sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı süresince güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda mahallelerdeki hendekler kapatıldı, barikatlar kaldırılırken, PKK’lılar da etkisiz hale getirildi. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede PKK’lılar etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonların tamamlanması ardından güvenlik güçleri özellikle Cudi ile Sur Mahallesi’nde cadde, sokak ve evlere tuzaklanan patlayıcıları imha etme çalışmalarını sürdürüyor. Tuzaklanan patlayıcıların infilakları sırasında şiddetli patlama sesleri duyulurken, dumanlar yükseliyor.
 
Cizre’nin çevresindeki hakim tepelere konuşlanan aralarında tank ve zırhlı araçların da bulunduğu güvenlik güçleri bulundukları bölgeden ayrılmayı sürdürdükleri görüldü. İlçede bugün helikopterlerin sık uçuş yaptığı görüldü. Cizreliler bugün 08.00-10.00 saatleri arasında açık tutulan marketlere giderek alışveriş yaptı. Bu arada ilçede dün gece çok sayıda silah sesleri duyulurken, izli mermilerin de kullanıldığı görüldü.

Yayın Tarihi : 13.02.2016 : 15:21

Etiketler : Cizrede    Patlayıcılar    Etkisiz    Hale    Getiriliyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1630
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN