Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vanlı 120 Kahraman Çocuk Anıldı

Vanlı 120  Kahraman Çocuk Anıldı
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 1’inci Dünya Savaşı’nda Van’dan Hoy cephesine cephane taşırken, soğuktan donarak şehit düşen 120 Vanlı kahraman çocuk, yürüyüş ile anıldı. Yürüyüşe katılanlar dev Türk bayrağı açtı.

 

Van Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan İmam Hatip Lisesi önünde toplanan öğrenciler o zamanki çocukların giydikleri kıyafetlere benzer elbiseler giyerek Kurtuluş parkına kadar yürüyüş yaptı. Yürüyüşe Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Van Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van Ak Parti İl Başkanı Zahir Soğanda öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüşe katılan öğrenciler Türk bayrağı açarken sık sık tekbirler getirerek Kurtuluş Parkı içindeki 120 çocuk anıtına kadar geldi. Daha sonra öğrenciler anıta karanfil bırakarak 120 kahraman çocuk için dua etti.
 
Yapılan yürüyüş ile kahraman 120 çocuğu andıklarını söyleyen Van Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, "Kahraman milletimiz her daim içinden kahramanlar çıkartmıştır. Bugünde bu kahraman 120 çocuğumuzu anıyoruz. Onlar ülkeleri için ölen şehitlerdir. Bu vatan, bu millet bu çocukları asla unutmayacaktır" dedi. 120 kahraman çocuk için yürüdüğünü söyleyen 12 yaşındaki Ahmet Demir de "Yürüyüşe katıldığım için çok mutluyum ve çok duyguluyum" dedi.

Yayın Tarihi : 13.02.2016 : 14:21

Etiketler : Vanlı    Kahraman    Çocuk    Anıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7512
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN