Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'e Avrupa'dan Davet Var

İzmir'e Avrupa'dan Davet Var
Başkan Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Avrupa Bölgeler Meclisi’nin Türk Başkanı Hande Bozatlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne üyelik davetinde bulundu. Başkan Kocaoğlu, “Avrupa Bölgeler Meclisi içinde yerimizi alacağız” dedi.

 

Avrupa Bölgeler Meclisi’nin (AER) Türk vatandaşı Başkanı Dr. Hande Bozatlı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. 1985 yılında kurulan ve 35 ülkeden 230 bölge ile 15 bölgelerarası organizasyonu bir araya getiren Avrupa Bölgeler Meclisi’ne geçtiğimiz Aralık ayında ikinci kez Başkan seçilen Bozatlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni AER üyeliğine davet etti.
 
Avrupa Bölgeler Meclisi’ne AB ülkeleri dışında seçilen ilk başkan olan Dr. Bozatlı, Avrupa Birliği’nin en etkin bölgesel yönetim kurumu olan AER’nin son derece stratejik çalışmalar gerçekleştirdiğini ve temel hedeflerinin Avrupa’daki bölgecilig^in gelis¸imine katkıda bulunabilmek olduğunu söyledi. Hande Bozatlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin AER içinde temsilinin, kentin Avrupa’daki lobi çalışmalarına önemli katkılar sağlayacağını da sözlerine ekledi.
 
Avrupa Bölgeler Meclisi Başkanı’nın ziyaretinden ve davetinden son derece mutlu olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bozatlı’yı Avrupa’daki başarıları nedeniyle kutladı. Başkan Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Avrupa Bölgeler Meclisi içinde yerlerini alacaklarını ve en kısa süre içinde üyelik başvurusunu gerçekleştireceklerini kaydetti.
 

Yayın Tarihi : 13.02.2016 : 10:08


Yorumlar

5284
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN