Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


43 Yıl Sonra Görmeye Başladı

43 Yıl Sonra Görmeye Başladı
Bağcılar  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk kornea nakli ameliyatı gerçekleştirildi. Operatör Doktor Ahmet Kırgız ve Operatör Doktor Bülent Yemişçi ile ekipleri tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile 10 yaşında geçirdiği göz enfeksiyonu nedeniyle sağ gözü kör olan 53 yaşındaki 5 çocuk annesi Elmast Demir görme yetisini tekrar kazandı.

 

Elmast Demir’in durumunun şu anda çok iyi olduğunun altını çizen Kırgız, “Hastamız 10 yaşındayken, bir göz enfeksiyonu nedeniyle sağ gözde görme yeteneğini kaybetmişti. Şu anda ameliyatın birinci haftasında olmasına rağmen gayet iyi görmekte. Bundan sonra ilerleyen haftalarda görmesinde daha da artış bekliyoruz. Bu bir ilk oldu. Bundan sonra da bu hastalarımız inşallah bize gelmeye devam edecekler ve hastanemiz bu hastalar için umut ve ışık kaynağı olmaya devam edecek. “ dedi.
 
“HASTANEMİZDE İLK KORNEA NAKLİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK"
 
Hastane Yöneticisi Prof.Dr.Ahmet Yaser Müslümanoğlu ise “Bugün Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi için güzel günlerden biri. 6-7 senelik yeni bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmamıza rağmen, bir nakil gerçekleştirdik. Biz hastanemizdeki ilk kornea naklini gerçekleştirdik. Bu nakiller için çok hasta sırada bekliyor. 3 Bin 500, 4 Bin kornea nakli bekleyen hasta var." şeklinde konuştu.
 
“HOCALARIM SAYESİNDE GÖZÜM GÖRÜYOR"
 
Elmast Demir de doktorlarına çok teşekkür ederek, “53 yaşındayım. 10 yaşından beri bu gözüm görmüyordu. Hocalarım sayesinde gözüm görüyor “ ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi : 12.02.2016 : 16:31

Etiketler : Yıl    Sonra    Görmeye    Başladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2474
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN