Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ayakkabı Tasarım Yarışması'nda Final Hazırlığı

Ayakkabı Tasarım Yarışması'nda Final Hazırlığı
Shoexpo - İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 7 - 10 Mart 2016 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Fuar İzmir’de 39. kez organize ediliyor. Bu yıl ilk kez Shoexpo Fuarı kapsamında düzenlenecek “Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması"nın 20 finalisti belli oldu.

 

 
Türk modasına yeni isimler kazandıracak “Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması"na yurtdışından Azerbaycan, İran, Karadağ ve yurtiçinden başta İzmir olmak üzere İstanbul, Ankara ve Konya’dan 64 tasarımcı toplam 138 tasarımı ile katıldı. Kadın ve erkek ayakkabısı olmak üzere 2 kategoride organize edilen yarışmada, her iki kategoriden 10’ar ayakkabı finale kalmaya hak kazandı. Finalist isimler, fuarın birinci günü gerçekleştirilecek olan yarışma defilesi ve ödül töreni için heyecanlı bir bekleyişin içine girdi.
 
Kağıt üzerindeki 20 tasarım ayakkabıya dönüştürülerek ödül töreninde jüri karşısına çıkacak. “Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışmasıönda 138 tasarım içinden seçilecek birinci 5 bin Euro ödülün yanı sıra “Yılın En Başarılı Ayakkabı Tasarımcısı" olacak.
 
Yarışma jurisinde Hakan Akkaya, Öznur Enes, Ender Bulgun, Sühandan Özay Demirkan, Belgin Vehbi, Tamer Tanca, Fatih Demir ve Gökhan Talay gibi tasarımcılar, akademisyenler, sektörün önde gelen temsilcileri ve sanatçılar yer alıyor.
 
 

Yayın Tarihi : 12.02.2016 : 12:21

Etiketler : Ayakkabı    Tasarım    Yarışmasında    Final    Hazırlığı    Bölge   


Yorumlar

7371
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN