Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


14 Şubat Krizini Atlatmanın Yolları

14 Şubat Krizini Atlatmanın Yolları
13 Şubat'tan sonra takvim yapraklarının iki tanesini birden yırtıp 15 Şubat'a getirenler, sırf o vıcık vıcık aşk manzaralarını görmemek için yataktan tüm gün çıkmayanlar... Kulaklarınızı tıkamayın! Evet yine 14 Şubat geldi...

 

AYSEL KAYARDI / BEN HABER
 
Kafamızı nereye çevirsek; kırmızı güller, kalp şeklinde uçan balonlar, kırmızı paketlerde hediyeler, el ele çiftler, mum ışıkları... görüyorsak ne olacak demektir? Kaçmaya çalışmayın yalnızlar! Evet size diyorum. 13 Şubat'tan sonra takvim yapraklarının iki tanesini birden yırtıp 15 Şubat'a getirenler. Sırf o vıcık vıcık aşk manzaralarını görmemek için yataktan tüm gün çıkmayanlar. Kulaklarınızı tıkamayın! Evet yine bir 14 Şubat geldi çattı. 
 
 
Şubat ayı gelince herkesi Sevgililer Günü'nde ne yapacağım telaşı sarıyor. Partnerleri olanları söylemiyorum tabi ki... Onlar sevgililerine bir hediye alıp romantik bir yemekle o günü tatlıya bağlıyor. Ama sevgilisi olmayanlar için bu günü atlatmak ızdırap haline geliyor. Belki de en çok o gün yalnız olduğu bu kadar gözüne sokuluyor. Ama umutsuzluğa kapılmayın… Size bu günü çok hasar görmeden atlatmanızı sağlayacak keyifli önerilerimiz var.
 
 
Özgürlüğünüzü fark edin 
 
Öncelikle 14 Şubat sabahı yalnız yattığınız yatağın rahatlığının farkına varın. Hatta yatağınız çift kişilikse çapraz şekilde yatarak partneri olan birinden çok daha rahat ve özgür olduğunuzu düşünüp şükredin. Züğürt tesellisi demeyin. Emin olun işe yarayacak. 
 
 
Kendinizi ödüllendirin
 
14 Şubat'ı kendinize acıyarak geçirmeyin. Harekete geçin ve uzun süredir aklınızda olan bir kıyafeti ya da ayakkabıyı alın kendinize. Zevkinize en uygun hediyeyi tabii ki ancak kendiniz seçebilirsiniz. Hem sevgilinizin aldığı ve hiç beğenmediğiniz halde sırf o aldı diye kullanmak zorunda olduğunuz bir hediye olmayacak bu. Olaya bir de bu tarafından bakabilirsiniz. Ya da kendinize en sevdiğiniz yemeği ve tatlıyı yapabilirsiniz. Bu sizi mutlu edecektir.
 
 
Kafa dinleyin
 
Bu sene 14 Şubat'ın Pazar gününe denk gelmesi ayrıca bir avantaj tabii. Alın size yarım bıraktığınız kitabı bitirmek ya da sürekli izlemek isteğiniz filmi izlemek için güzel bir fırsat. Kitabı bitirmek size kendinizi iyi hissettirecektir. Ancak izleyeceğiniz filmin çok romantik, aşk dolu bir film olmamasına dikkat edin. Bu sadece romantik filmlerde rastlanabilecek kadar tutkulu olan aşk hikayeleri Sevgililer Günü'nde sizi daha kötü hissettirecektir. Komedi, bilim kurgu, animasyon gibi aşkın 2. planda hafif işlendiği filmler sizi daha mutlu edecektir. 
 
 
Temizlik yaparak rahatlayın
 
Temizlik can sıkıntısına birebirdir. Örneğin odanızdaki eşyaların yerini değiştirerek kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Bu hem sizi olumsuz düşüncelerden uzak tutacak hem de rahatlatacaktır. Bir de annenizi mutlu edip bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. Temizlik yalnızca evinizi ya da odanızı temizlemek değildir. Güzel bir cilt bakımı yapıp duş almak da size özel olduğunuzu hatırlatmada yardımcı olacaktır. 
 
 
Sevgilisi olmayan arkadaşlarınızla buluşun
 
Bu konu gerçekten çok önemli. Partneri olan arkadaşınızın o gün ne yapacağı ya da yaptığını dinlemek sizi ister istemez olumsuz düşüncelere sürükleyecektir. O yüzden sizinle aynı kaderi paylaşan arkadaşlarınızla bir araya gelip Sevgililer Günü'nün ne kadar gereksiz, ticari ve metalaştırılmış bir gün olduğu konusunda sohbet edip yalnız olmadığınızı hissedin. 
 
 
Sevgililer Günü kutlanmayan ülkelere kaçın
 
'Yok ne yapsam beni kesmez. Sevgililer Günü sendromundan kurtulamam' diyorsanız. Malezya, Özbekistan, Türkmenistan, İran, Arabistan, Rusya gibi bazı ülkelerde Sevgililer Günü kutlanmıyor. Hemen bir uçak bileti ayarlayıp o günü kırmızı güllerin, balonların olmadığı ve sevgililerin sokakta el ele göz göze boy göstermediği bir ülkede geçirip tehlike geçince tekrar ülkemize dönebilirsiniz. 
 
 
Ailenizle vakit geçirin
 
Unutmayın insanın en değerli varlığı ailesidir. Sevgili yalnızca ilişkinizin sürdüğü kadar yanınızdadır. Ama aile hiçbir zaman sizi yalnız bırakmaz. Hep destekler ve mutlu olmanızı isterler. Onun için eğer Sevgililer Günü sevgi gösterme günüyse siz ailenize sevginizi göstermekten yana seçim yapın. Hep birlikte güzel bir kahvaltı yapın ve onları ne kadar çok sevdiğinizi dile getirin. 
 
İşin özü; aslında 14 Şubat'ın yılın diğer 364 gününden bir farkı yok. Diğer günlerinizi nasıl geçiriyorsanız bu günü de öyle geçirmelisiniz. Unutmayın sizi seven doğru kişiyle muhakkak bir gün karşılaşacaksınız ve işte o zaman size her gün Sevgililer Günü olacak. 
 

Yayın Tarihi : 12.02.2016 : 11:13

Etiketler : haber    haberler    14 şubat    sevgililer günü    yalnızlar    sevgilisi olmayanlar    bekarlık    14 Şubat Krizini Atlatmanın Yolları    aysel kayardı    ben haber    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9028
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN