Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


En Çok Iraklılar Ev Aldı

En Çok Iraklılar Ev Aldı
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, 2015 yılında yabancılara 22 bin 991 konut satıldı. Türkiye’de geçen yıl yabancılara yapılan konut satışlarında ilk sırada 4 bin 228 konut ile Irak vatandaşları yer aldı.

 

Türkiye’de 2015 yılında yabancılara 22 bin 991 konut satıldı. Yabancılara yapılan satışlarda ilk sırayı 4 bin 228 konut ile Iraklılar aldı. Suudi Arabistan vatandaşları 2 bin 704 konut ile ikinci sırada yer aldı. Bunu sırasıyla Kuveyt Rusya Federasyonu ve İngiltere  vatandaşları izledi. Iraklılar, yaklaşık yüzde 70’i İstanbul, Yalova, Antalya ve Sakarya olmak üzere 44 ilde konut satın aldı.
 
SUUDİ ARABİSTANLILAR İSTANBUL’U KUVEYTLİLER BURSA’YI TERCİH ETTİ
 
Suudi Arabistan vatandaşları, yaklaşık yarısı İstanbul’da olmak üzere Trabzon, Yalova ve Bursa’dan konut sahibi oldu. Kuveytliler ise yaklaşık yüzde 40’ı Bursa olmak üzere İstanbul, Aydın, Sakarya ve Kocaeli olmak üzere 15 ilde konut satın aldı.
 
RUSYALARIN TERCİHİ ANTALYA
 
Rusya Federasyonu vatandaşları, yüzde 75,2’si Antalya’da olmak üzere İstanbul, Mersin ve Muğla dahil 19 ilimizde konut sahibi oldu. İngiliz vatandaşları, yüzde 85,8’i Muğla, Aydın ve Antalya’da olmak üzere 16 ilden konut alındı.
 
EN ÇOK İSTANBUL
 
Yabancılara yapılan satışların yüzde 93,5’i 10 ilde gerçekleşti. Yabancıların en çok konut aldığı il 7 bin 493 konut ile İstanbul oldu. İstanbul’da en çok konutu Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt ve Afganistan vatandaşları aldı. 
 
İstanbul’u 6 bin 72 konut satışı ile Antalya izledi. Antalya’da en fazla konutu Rusya Federasyonu, Irak, Ukrayna ve Almanya vatandaşları satın aldı. Bursa bin 501 konut satışı ile üçüncü sırada yer aldı. Bursa’da konutların yaklaşık yarısı Kuveyt vatandaşları tarafından satın alınırken, bunu Suudi Arabistan, Irak ve Rusya Federasyonu vatandaşları izledi. Yabancılara konut satışında bin 425 konut satışı ile dördüncü sırada olan Yalova ise Irak, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları tarafından tercih edildi. Beşinci sırada yer alan Aydın’da ise başta İngilizler olmak üzere Kuveyt, Almanya, İrlanda ve Belçika vatandaşları konut satın aldı.

Yayın Tarihi : 12.02.2016 : 10:33

Etiketler : konut alımı    emlak       


Yorumlar

4591
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN