Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeniden Geliyorlar

Yeniden Geliyorlar
BBC Türkçe, basın özetlerinde Türkiye turizmine yönelik detaylara yer verildi. İngiliz Times'ın ekonomi sayfalarında yer alan haberde dünyanın en büyük seyahat acentalarından Thomas Cook'un, yoğun ilgi sonucu İspanya tatil rezervasyonlarının dolmak üzere olduğu ve güvenlik endişelerinin azalmasının da etkisiyle Türkiye'ye ilgiyi yeniden artırabileceği yönündeki açıklaması yer alıyor.

 

Haberde özetle şu bilgiler yer alıyor:
 
"Thomas Cook'un CEO'su Peter Fankhauser, acentanın Türkiye'yle ilgili kapasitesini yüzde 29 kesmiş olduğunu ancak İspanya rezervasyonlarının önceye kıyasla çok daha hızlı dolduğunu, bunun da ilgiyi başka seyahat rotalarına çevireceğini söyledi.
 
GÜVENLİK ENDİŞELERİ DE AZALIYOR 
 
"Fankhauser, tatilcilerin, Türkiye'de güvenlik kaygılarının azalması ve uyguladıkları yüzde 10 ila 15 arasındaki indirimlerden cezp olmaları sonucu, Türkiye'nin de bu yerler arasında olacağını tahmin ettiğini belirtti.
 
"Bu hafta, Türkiye rezervasyonlarının yüzde 40 düştüğünü açıklayan tur operatörü TUI gibi Thomas Cook'un Türkiye programı da, komşu ülke Suriye'deki savaş ve geçen ay İstanbul'da gerçekleştirilen terörist saldırı ardından zarar görmüştü.
 
ARAMALAR DA ARTIYOR
 
"Bununla birlikte Fankhauser, Google aramalarıyla ilgili son verilerin 'Türkiye'de tatil' aramalarının artmakta olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.
 
"Fankhauser, 'Türkiye muhteşem bir rota ve otel fiyatlarıyla ilgili yeniden anlaşmamızın ardından şimdi daha da muhteşem bir yer. İnsanlar İspanya'nın dolu olduğunu gördüğünde Türkiye'ye gidecek. Benim öngörüm bu yönde."

Yayın Tarihi : 12.02.2016 : 09:51

Etiketler : turist    tatilci    otel listesi    türkiye\'de tatil    turizm       


Yorumlar

2886
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN