Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Görsen Kesin Tanırsın'

'Görsen Kesin Tanırsın'
x-ist, 27 Şubat 2016 tarihine kadar Cem Dinlenmiş’in “Görsen Kesin Tanırsın” başlıklı, üçüncü solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

"Görsen Kesin Tanırsın", hayali bir inşaat firması olan Akarca İnşaat'ın hikayesinden yola çıkarak şehirde yaşanan değişimi ironik bir bakış açısıyla irdeliyor. Akarca İnşaat'ın nalbur olarak kurulduğu günden bugüne Esenyurt'la birlikte değişimini konu alan tuval ve ahşap işlere, ilçenin şifreli bir haritası eşlik ediyor. Aksaray İSKİ binası ve kentsel dönüşümle mücadele eden Tozkoparan mahallesi gibi mekanları resimleyen Dinlenmiş, "Görsen Kesin Tanırsın"da karikatürlerindeki gündemi izleme alışkanlığını farklı bir ölçekte sürdürüyor.
 
Cem Dinlenmiş’in 2006’dan beri Penguen’de yayınlanan "Her Şey Olur" köşesinde yer alan karikatürleri, Roma, MAXXI Müzesi'ndeki "Istanbul: Passion, Joy, Fury" karma sergisinde, 30 Nisan 2016 tarihine kadar görülebilir.
 
“Görsen Kesin Tanırsın” sergisi, 28 Ocak – 27 Şubat 2016 tarihleri arasında x-ist’te görülebilir.

Yayın Tarihi : 12.02.2016 : 09:40

Etiketler : Görsen Kesin Tanırsın    Cem Dinlenmiş    üçüncü solo sergi    sergi    eser    x-ist    galeri    sanatçı    eser   


Yorumlar

5564
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN