Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Özgecan Aslan Kadıköy’de Anıldı

Özgecan Aslan Kadıköy’de Anıldı
Mersin’in Tarsus ilçesinde, tecavüze uğradıktan sonra öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan, ölümünün birinci yılında Kadıköy’de anıldı. Eylem sırasında, yoldan geçen ve 2 ay önce kızını kaybettiği öğrenilen bir kadının duygularına hâkim olamayarak ağlaması dikkat çekti.

 

Kalkedon Meydanı’nda bir araya gelen "Sosyalist Kadın Meclisleri" üyesi yaklaşık 50 kadın, "Özgecan’ız isyandayız" yazılı pankart açarak, kadın cinayetlerini kınayan sloganlar attı.
 
Grup adına yapılan açıklamada, “Özgecan’ımızın katledilişinin birinci yılı olan 15 Şubat 2016 tarihinden başlamak üzere, her ayın 11’inde kadına yönelik şiddetle mücadelede sembol olmuş kadın arkadaşlarımızı anacağız. Her geçen gün gittikçe artan kadına yönelik şiddet ve kadın katliamlarını unutturmamak ve mücadelemizi büyütmek için yeni bir mevzu yaratmak istiyoruz. Ayrıca bugün erkek devlet şiddetini en yakıcı biçimde yaşıyoruz" denildi.
 
2 AY ÖNCE KIZINI KAYBEDEN KADIN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
 
Eylem sırasında, yoldan geçen bir kadının yanındakiler ile gözyaşları içerisinde konuşması dikkat çekti. İsmini vermek istemeyen kadının 2 ay önce kızını kaybettiği, bu nedenle duygulanıp ağladığı öğrenildi.
 
Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 11.02.2016 : 21:31

Etiketler : Özgecan    Aslan    Kadıköyde    Anıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8424
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN