Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriye'de Muhaliflere Darbe Üstüne Darbe

Suriye'de Muhaliflere Darbe Üstüne Darbe
İngiliz Reuters haber ajansı, Suriyeli Kürt güçlerinin (YPG) Türkiye sınırı yakınlarında bulunan ve muhaliflerin elindeki Suriye ordusuna ait askeri hava üssünü dün gece ele geçirdiğini duyurdu.

 

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Kürt güçleri ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalara sahne olan Miniğ Hava Üssü ile ilgili ilk haberleri doğruladı. İzleme Örgütü, Rusya'nın bölgede direnen muhaliflere karşı en az 30 hava saldırısı düzenlediğini de belirtti.
 
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'ye bağlı YPG'nin, muhaliflerin geçen hafta Şam rejimi tarafından Halep'in kuzeyinde başlatılan kara operasyonuyla mücadele etmesini fırsata çevirdiği belirtiliyor.
 
Rus hava desteği altında, Türkiye sınırına doğru ilerleyişini sürdüren Esad güçleri Azez koridorunun güneyinde Mayir ve Kiffin köylerini de alarak muhaliflerin kuzey Halep kırsalındaki kalesi Tel Rıfat’a dayandırmıştı.
 
MİNİĞİ DÜŞMESİ MUHALİFLERE DARBE
 
Miniğ’in düşmesi muhalifler adına bir darbe daha anlamına geliyor. Muhaliflerin Halep kırsalındaki kalesi Tel Rifat’ın Türkiye ile olan bağlantısı büyük oranda kesilecek. 
 
Azez koridorunun batısındaki PYD’nin denetimindeki Afrin üzerinden harekete geçen YPG güçleri de Tel Rıfat’ın kuzeyine yükleniyor. YPG’nin belkemiğini oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Rus hava desteğiyle Tel Rıfat ve Azez arasındaki Miniğ Hava Üssü bölgesinde altı köyün kontrolünü ele geçirmişti.

Yayın Tarihi : 11.02.2016 : 10:57

Etiketler : suriye    muhalefet       


Yorumlar

6010
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN