Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı'da Kütüphane Şöleni

Bayraklı'da Kütüphane Şöleni
Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kütüphane sayısını 13’e çıkardı. Doğançay Mahallesi’nde 13. kütüphanenin açılışını gerçekleştiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, çocuklara kitap dağıtıp, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Karabağ, “Her mahalleye bir kütüphane hedefimiz var” dedi.

 

Bünyesinde kurduğu Kütüphane Müdürlüğü ile fark yaratan Bayraklı Belediyesi, 13’üncü kütüphaneyi Doğanlar Mahallesi’nde açtı. Kütüphaneni açılışına Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yanı sıra CHP PM Üyesi Sevda Erdan Kılıç, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Doğançay Muhtarı Halil Vural, meclis üyeleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda çocuk katıldı.
 
KÜTÜPHANELERİMİZ SİZİN İÇİN
 
Bayraklı’ya 13. kütüphaneyi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Karabağ, 14. kütüphaneyi de yakında ilçeye kazandıracaklarını müjdeledi. Bayraklı’nın 23 mahallesi olduğunu hatırlatan Başkan Karabağ, her mahalleye bir kütüphane hedefine emin adımlarla yürüdüklerini söyledi. Karabağ, “Bu kütüphaneler sizin için. Buraya gelin, kitap okuyun. İsterseniz alıp evine götürün. Herhalde İzmir’de en çok kütüphanesi olan ilçesi olduk. Eğitimsiz bir kitlenin olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Cahillik kadar zor bir şey yok. Başımıza ne geliyorsa cahil insanlar yüzünden geliyor. Bunu hep birlikte yeneceğiz. Bu kütüphanenin hayırlı uğurlu olmasın diliyoruz. Bu açılışta herkesin yüzünü gülerken görmek beni ayrıca mutlu ediyor” dedi.
 
BİR MÜJDE DAHA VERDİ
 
Başkan Karabağ, Doğançay’ı küçük bir Şirince yapma hayalleri olduklarını belirterek, bölge halkına bir müjde daha verdi. Karabağ, “Doğançayımızın imar planların yaptık. Arkasından tapuları dağıtabilmemiz için parselasyon planların yaptık. Parselasyon planlarını büyükşehir onaylaması gerekiyor. Bu  planları en geç önümüzdeki hafta Büyükşehir’e gönderiyoruz. Büyükşehir encümeninden geçtikten sonra askıya çıkacak ve ardından da önümüzdeki süreç içerisinde tapuları dağıtmaya başlayacağız. Doğançay’ı küçük bir Şirince yapma hayalimiz var. Coğrafyasıyla, tarımıyla, görüntüsüyle Doğançay her şeye layık”
Açılışın ardından Başkan Karabağ, çocuklara kitap dağıttı. 
 
SİZİ BEKLİYOR
 
Bayraklı Belediyesi’nin Emek, Yamanlar, Gümüşpala, Onur Açıkhava, İhsan Alyanak, Bayraklı Merkez, Muhittin Erener, Refik Şevket İnce, Cengizhan, 75. Yıl Kültür Merkezi, Osmangazi ve Soğukkuyu Mahalleri’nde kütüphaneleri bulunuyor.  

Yayın Tarihi : 11.02.2016 : 10:37

Etiketler : bayraklı belediyesi    kütüphane    doğanlar    hasan karabağ       


Yorumlar

6774
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN