Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Parti'den Kardeş Belediye Hamlesi

AK Parti'den Kardeş Belediye Hamlesi
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin önderliğinde Türkiye'nin çeşitli yerlerinden 7 başarılı belediye başkanı önümüzdeki günlerde İzmir'e gelerek 7 AK Partili Belediye ile kardeş olacak. İzmir İl Başkanı Bülent Delican; kardeş belediyeleri açıklarken; bu kardeşliğin, pek çok somut işbirliği ile İzmir için kazanca dönüşeceğine dikkat çekti.

 

Bu çıkarmayı; 'AK Belediyeciliğin toplu dayanışma projesi' olarak tanımlayan Başkan Delican; İzmir'de konuk edecekleri belediye başkanlarını ve İzmir'deki kardeş belediyeleri sıralayarak şunları söyledi;  " Genel Başkan Yardımcımız Sayın Özhaseki, İzmir'in AK belediyeciliğini güçlendirerek büyük bir sinerji yaratacak bu iş birliği programını söylediğinde elbette çok heyecan duyduk. İzmir, önümüzdeki günlerde AK Belediyeciliğin buluşma üretme noktası olacak. İnanıyorum ki ortaya verimli işbirlikleri çıkacak ve İzmir halkı kazanacak. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Ankara Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yine İstanbul Fatih ve Zeytinburnu Belediye Başkanları, Mustafa Demir ve Murat Aydın ile Konya Selçuklu Belediye Başkanımız; Uğur İbrahim Altay'ı beraberindeki heyetlerle İzmir'de ağırlayacağız..  Altındağ Belediyemiz, Torbalı; Melikgazi, Kiraz; İzmit, Selçuk; Zeytinburnu, Kınık; Fatih, Ödemiş, Selçuklu, Menderes; Bahçelievler Belediyesi ise Kemalpaşa Belediyemiz ile kardeş belediye olacaklar."
 
Deneyim ve proje paylaşımı
 
AK Parti'nin yerel yönetimlerde çığır açan anlayış ve uygulamalarla; AK belediyeciliğin örneklerini ülkenin dört yanında sergilediğini belirten Delican; İzmir'deki 7 kardeşlik ile dayanışmanın da örneği olacaklarını söyledi. Başkan Bülent Delican; şöyle konuştu; "2014 yılında İzmirli vatandaşlarımız AK Belediyeciliği deneme kararı verdi ve 7 ilçeyi bize teslim etti. Birbirinden çalışkan belediye başkanlarımız işlerinin başında, halkın arasında. Şimdi 7 belediyemiz kardeşleri ile daha da güçlü olacak. Konuk edeceğimiz başkanlarımız, alanlarında uzman, yerel yönetimde deneyim sahibi. Örnek projelerle ilçelerinin, şehirlerinin onayını üst üste almayı başarmış yerel idareciler. İnanıyorum ki; başta kentsel dönüşüm olmak üzere, çevre projeleri, sosyal ve kültürel projelerle İzmirli kardeş belediyelerinin destekçisi olacaklar. Kendileri ile ilçelerimizi ziyaret edecek, yerinde incelemelerde bulunacağız. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki'nin de aramızda olmasını beklediğimiz, bu 'AK Dayanışma' İzmir'e kazandıracak."

Yayın Tarihi : 11.02.2016 : 10:04

Etiketler : ak parti    kardeş belediye    bülent delican       


Yorumlar

7365
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN