Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayvanları İçin Yem Bıraktılar

Hayvanları İçin Yem Bıraktılar
Elazığ Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü üyeleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü iş birliğinde, yabani hayvanları için doğaya yem bıraktılar.

 

Elazığ’da doğaseverler, yabani hayvanlar için doğaya yem bıraktı. Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ile Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü üyelerince organize edilen etkinlikte, Harput kırsalına 5,5 ton buğday ve 4 ton saman bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Elazığ İl Müdürü Hüseyin Çelik, son yıllarda Türkiye’de yoğun bir kış mevsiminin yaşandığına dikkat çekerek, yabani hayvanların ağır kış şartlarında çok etkilendiğini söyledi. Çelik, "Bu kış mevsiminde yabani hayvanlarının korunması ve beslenmesi maksadıyla doğaya yem bırakma çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmektedir. Bu yıl yaklaşık olarak 5,5 ton buğday ve 4 ton saman bıraktık. Biz bu çalışmalarımızı kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yaptık. Etkinlik kapsamında, Elazığ Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü üyeleri yem tedarik ettiklerini bize bildirdiler. Bunun üzerine biz de hep birlikte, Harput kırsalına yem bıraktık" diye konuştu.
 
Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü üyesi Naci Turgut ise, kendilerine destek olanlara teşekkürlerini ileterek, avcının amacı sadece av vurmak değil, aynı zamanda doğayı korumak olduğunu söyledi.

Yayın Tarihi : 10.02.2016 : 18:35

Etiketler : Elazığda    Yabani    Hayvanları    İçin    Doğaya    Yem    Bıraktılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5389
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN