Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yozgat’tan Türkmenlere 6 TIR Yardım

Yozgat’tan Türkmenlere 6 TIR Yardım
AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 6 TIR dolusu yardım malzemesi, törenle Suriye’ye gönderildi.

 

Yozgat Cumhuriyet meydanında dualar edilerek gönderilen yardım malzemelerinin kuru gıda ağırlıklı olduğunu belirten AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yardım kampanyası düzenlendiğini söyledi. Lekesiz, “Özellikle Suriye’de Rusya’nın da desteğini arkasına alan zalim Esed orada Türkmen kardeşlerimize yönelik bir zulüm girişimi içerisinde ve orada evini barkını terk etmek sureti ile Türkiye’ye sığınan kardeşlerimiz var. Buna rağmen orada kalıp mücadele veren kardeşlerimiz var. AK Parti olarak teşkilatlarımızla birlikte geçtiğimiz ay bir yadım kampanyası başlatmıştık" dedi.
 
Yardım kampanyası kapsamında 6 TIR dolusu yardım malzemesi toplandığını belirten Lekesiz, "Malzemelerin mahiyeti daha çok kuru gıda, un, bakliyat, yağ, şeker, çocuk maması, çocuk bezi ve giysilerden oluşuyor" dedi.

Yayın Tarihi : 10.02.2016 : 16:55

Etiketler : Yozgattan    Türkmenlere    Tır    Dolusu    Gıda    Yardımı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9764
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN