Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da ’Ölüm Botu’ Operasyonu

İzmir'in Buca İlçesi’nde, jandarma ve zabıta ekipleri tarafından yapılan operasyonda, Ege Denizi’nde umuda yolculuğa çıkan mültecilere satılmak üzere üretilen 29 lastik bot ele geçirildi. İşyeri sahibi hakkında yasal işlem başlatılırken, 6 Suriyelinin de burada çalıştığı anlaşıldı.

 

Buca ilçesi Olduruk mevkiindeki Zafer Mahallesi’nde bulunan bir işyerinde, Ege Denizi’nden Yunan adalarına geçmek isteyen mültecilere satılmak üzere lastik bot imal edildiği bilgisini alan İzmir İl Jandarma Komutanlığı görevlileri, Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte operasyon düzenledi.
 
İmalathaneye yapılan baskında, lisanssız olarak, mevzuata ve standartlara aykırı üretildiği tespit edilen, zodyak benzeri, 3’ü şişirilmiş halde, toplam 29 lastik bot, kürekleriyle birlikte ele geçirildi. İşyeri sahibi ile burada çalışan 6 Suriyeli gözaltına alınarak haklarında yasal işlem yapıldı.
 
Dayanıksız olduklarından, umuda yolculuğa çıkan mültecilerin ölümlerine neden olan 7 metre uzunluğundaki bu lastik botların, deniz üzerinde en fazla 15 saat dayanabilecek yapıda olduğu belirlendi. Mültecilere tanesi 3 bin dolardan satılan bu botların imha edileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 10.02.2016 : 15:32

Etiketler : Bucada    ölüm    Botu    Operasyonu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7012
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN