Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Geri Dönüşümden Servet Çıktı

Geri Dönüşümden Servet Çıktı
Türkiye ekonomisi, 2015 yılında, geri dönüşüm ile 3 milyar liranın üzerinde bir katma değer sağladı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. 
 
Geri dönüşümdeki son duruma değinen Sarı, Türkiye'de 28 milyon ton evsel atığın içinde yaklaşık 5,6 milyon ton değerlendirilebilir atık bulunduğunu belirtti. 
 
Bu atıkların yaklaşık 2,5 milyon tonunun ayrı toplanarak geri dönüştürüldüğünü vurgulayan Sarı, "Geri dönüşüm ile 2015 yılında ekonomimize 3 milyar liranın üzerinde katma değer ve 60 bin kişinin üzerinde de istihdam sağlanmıştır" dedi.
 
"İSTANBUL'DA HAVA KİRLİLİĞİ YOK"
 
"İstanbul'da hava kirliliğinin alarm verdiği" yönündeki bir soru üzerine de, "İstanbul ilimizde hava kalitesinin etkin şekilde Marmara Temiz Hava Merkezi kurulmuştur" diyen Sarı şöyle devam etti:
 
"Bu merkez tarafından yönetilen toplam 28 hava kalitesi ölçüm istasyonuyla, AB normlarıyla bire bir uyumlu olarak hava kalitesi ölçümleri sürekli ve anlık 'havaizleme.gov.tr' internet adresinden halkın bilgisine sunulmaktadır. En son veriler incelendiğinde 90'lı yıllarda hava kirliliği açısından en problemli illerin başında yer alan İstanbul'da hava kirliliği problemi olmadığı görülmektedir."

Yayın Tarihi : 10.02.2016 : 12:18


Yorumlar

5555
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN