Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Eksiklerimiz Var Ama Devasa Değil'

Milli Eğitim Bakanlığınca 30 bin kadro için öğretmen ataması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle gerçekleştirdi. Törende konuşan Erdoğan eğitim sistemine değindi ve "Eksiklerimiz var ama devasa sorunlarımız yok" dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, 104 branşa 30 bin öğretmenin atamasını yaptı.
 
MEB Şura Salonu'nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı.
Törende bir konuşma yapan Erdoğan, yeni atamalarla öğretmen sayısının  923 bine çıkacağını söyledi.
 
Atamaların 121 bin kişi içinden yapılacağını aktaran Erdoğan, eğitim sisteminde "büyük bir devrim" gerçekleştirdiklerini kaydetti.
 
"EKSİK VAR, DEVASA SORUN YOK"
 
Artık her ilde bir üniversite olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, "Bugün kimse ülkemizde eğitim altyapısıyla ilgili can alıcı bir sorundan bahsedemez. Eksiklerimiz var ama devasa sorunlarımız yok. Bundan sonra eğitimin kalitesini yükseltmeye odaklanmalıyız. Bakanlık müfredatı elden geçirip sadeleştirme çalışmasını başlattı" diye konuştu.
 
"ÖĞRETMENLİK ADANMIŞLIK İSTER"
 
Erdoğan, "öğretmenliğin adanmışlık isteyen bir meslek" olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:
"Siz şu anda işsiz kaldım, maaş temin edeceğim bir işe gireceğim diye yola çıktım diyorsanız yanlış. Sizleri bir nesli yetiştirmeye kendini adamış muallimler olarak görüyoruz.
 
Öğretmenlik herhangi bir istihdam alanı olarak görülecek bir meslek değil. Bir takım işler var herkes yapabilir ama öğretmenlik öyle değil. Öğretmenlik sevmezseniz çekilecek bir kahır değil. Öğrencilere ne kadar yüksek standartlı eğitim verirsek hedeflere o derece yaklaşırız.
 
"HEMEN BATI'YA NASIL GELİRİM TELAŞI YANLIŞ"
 
Kurada Güneydoğu'ya, Doğu'ya çıktı. Hemen Batı'ya nasıl gelirim?' Bunun telaşı içine kapılanlar varsa yine yanlış, olmaz. Biz şuna inanacağız. 780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımızdır. Sıkıntılı yerler var, doğru. İşte bak o sıkıntılı yerlerde şu anda bu kadar şehitler veriyoruz değil mi? Niye veriyoruz, bu toprakları yeninden vatan yapabilmek için veriyoruz.
 
Bu toprakları kimseyle paylaşmayız. Birlikte bu kararlı yürüyüşümüzü sürdürmemiz lazım. Yavrularımızı alacaksınız ve nakış işler gibi işleyeceksiniz ve yarının dünyasını sizler oluşturacaksınız."
 
ATAMALAR ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILDI
 
Erdoğan, konuşmasının ardından butona basarak elektronik ortamda yapılan atama işlemini başlattı.

Yayın Tarihi : 10.02.2016 : 12:14


Yorumlar

1134
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN