Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Madde Bağımlıları Umreyle Ödüllendirildi

Madde Bağımlıları Umreyle Ödüllendirildi
Sivas İl Müftülüğü ’Maddeden manaya madde bağımlılarını topluma kazandırma projesi’ kapsamında bağımlılıktan kurtulan 4 kişiyi umreye gönderecek.

 

 
Sivas İl Müftülüğü tarafından 1.5 yıl önce başlatılan ’Maddeden manaya madde bağımlılarını topluma kazandırma projesi’ kapsamında madde bağımlısı 200 kişiyle görüşüldü. Bunlar arasında bağımlılıktan kurtulan 20 kişiden biri geçtiğimiz yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde umreye gitti. Bu yıl da devam eden proje kapsamında madde bağımlılığından kurtulan 7 kişiden 4’ü daha umreye gitme hakkı kazandı.
 
İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, bağımlılıktan kurtulanların da katıldığı basın toplantısında projeyle ilgili bilgi verdi. Bu yıl 7 kişinin umreye gitmek için hak kazandığını belirten Balkan, bunlardan 3’ünün yasal sorunları olduğunu belirterek, "Tedavi sürecini başarıyla tamamlayan ve doktorunda bunu teyit ettiği kardeşlerimizi umreyle ödüllendiriyoruz. Geçen yıl bir kişiyi gönderdik. İnşallah bu yıl 4 kardeşimizi daha kutsal topraklara uğurlayacağız" dedi.

Yayın Tarihi : 09.02.2016 : 20:03

Etiketler : Madde    Bağımlıları    Umreyle    Ödüllendirildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2655
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN