Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bartholomeos’a İzmir'de Tablo Şoku

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ahmet Piriştina Kent Belleği Müzesi’ni (APİKAM) ziyaret ederek 2 bin fotoğraflık arşiv hediye etti. Ziyaret sırasında 9 Eylül İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu ardından çıkan yangını anlatan büyük bir yağlıboya tablonun Bartholomoes’un başına düşmesi son anda önlendi.

 

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ahmet Piriştina Kent Belleği Müzesi’ni (APİKAM) ziyaret etti. Bartholomeos, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan’la sohbet ederken arkalarındaki duvarda asılı 5 metre genişliğinde 2 metre uzunluğundaki 9 Eylül İzmir’in kurtuluşundan sonrakı İzmir yangınını anlatan yağlıboya tablo yere düştü. Gürültüyle arkasına dönüp bakan ve şaşıran Patrik, odada bulunanların düşen tabloyu hemen tutmasıyla doğabilecek kazadan kurtuldu. Bartholomeos, APİKAM’a 2 bin fotoğraflık arşivi hediye ederken APİKAM Müdürü Ayşe Üngör, Buca Kasaplar Meydanı’nda açılacak mübadele anı evi için Atina’da bulunan Asya Araştırmalar Derneği ile ortak çalışmayı ve birtakım materyalleri paylaşmayı önerdi. Patrik her türlü desteği vereceklerini söyledi. Genel Sekreter Yardımcısı Özkan da Bartholomeos’a İzmir’in tarihi anlatan kitaplar hediye etti. Bartholomeos, İzmir ziyaretinden çok memnun olduğunu vurgulyaarak, "Burası hepimizin evi. İzmir’de Rum Ortodoks cemaatimiz dostluk içinde. Bu dostluğu sürdürmeliyiz. Biz din adamları olarak insanlardan mutlu olmalarını istiyoruz" dedi.
 
Bartholomeos, APİKAM’dan ayrılırken önümüzdeki hafta açılışı yapılacak olan İzmir Ulaşım Sergisi’nde tarihi fotoğrafları ve görüntüleri inceledi.

Yayın Tarihi : 09.02.2016 : 13:53

Etiketler : Bartholomeostan    Tarihi    Ziyaret    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2016
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN