Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bahçeli Ameliyat Sonrası İlk Kez Konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Ocak'ta geçirdiği kalp ameliyatının ardından Meclis'teki grup toplantısında konuştu.

 

Toplantı öncesinde MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partilerinin kuruluşunun 47. yıldönümü olduğunu belirterek, sözü Devlet Bahçeli'ye bıraktı. Bahçeli, partililerin alkışları arasında kürsüye çıktı. 
 
Bahçeli, ilk kez kürsüde ayakta değil, oturarak konuştu. 
 
MHP lideri Devlet Bahçeli, ameliyatının ardından ilk kez grup toplantısında konuştu. MHP'nin 47'nci kuruluşunu kutlayan Bahçeli, Cizre ve Sur'daki terör operasyonları hakkında önemli açıklamaları yaptı
 
Ameliyatının gerçekleştiği hastaneye ve kendisine geçmiş olsun dileklerini iletenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bahçeli'nin yorgun ve sesinin kısık olduğu gözlendi. Bahçeli, "Her şeyin başı sağlık" diyerek Kanuni Sultan Süleyman'ın "Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" dizesini okudu.
 
MHP lideri Bahçeli, Ortadoğu'daki gelişmelere değinirken, "Hedef Suriye'den sonra Türkiye'dir. Sur ve Cizre ise dış güçlerin yönelendirmesiyle bölünmenin test edildiği yerlerdir" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
MHP'NİN 47'NCİ KURULUŞ YILI
 
"Bugünkü toplantımızın ne mutlu bizlere ki MHP'nin 47'nci kuruluş yıldönümüne tesadüf etmesi ayrıca değerlidir. 47 yıllık emaneti omuzlayarak bu günlere geldik. Acze düşmedik, gevşemedik. MHP Türkiye'nin ruh kökünden, Türklüğün binlerce yıllık engin tarihinden doğmuştur.
 
8-9 Şubat 1969 tarihinde milliyetçilik bir hareket almış ve Türk siyasetine milli bir yorum gelmiştir. bu yolun Türk milletini özüne ve özbenliğine kavuşturmuştur. 
 
Ülkülerimiz hem önümüzü, hem kalbimizi aydınlattı. Biz çamurluğu sürekli reddettik. Hep daha ilerisini hedef olarak ortaya koyduk. Ülkümüzü göklerde parlayan yıldız gibi gördük. İşte MHP 47 yıldır aşkla milletine hizmet etmektedir. Yarım asra yaklaşan hareketimiz tarihsel yolculuğunu sürdürmektedir.
 
Yol doğru, yolcu inanmış, yolculuk da mübarektir. Bu yolculukta vatan, millet kavramı vardır. Bu kavramlarla ters düşenler bizim gibi gözükse de, bizim gibi asla olamazlar. 47 yıldır yalanla mücadele ediyoruz. 47 yıldır adaletsizlikle, yolsuzlukla mücadele ediyoruz.
Yıldığımızı düşünenler bizi kendine benzeten korkaklardır. Bir an olsun karamsar olmadık. Kötümserlik seline kapılmadık. Başaracağımıza inandık. Yaralarımızı sara sara, omuz verdiğimiz şehit tabutları altında bu aziz davanın hedeflerine varacağını izledik.
 
Sofrasına oturup, ekmeğini yediğimiz bu aziz vatanın yeri geldi kefensiz toprağına girdik. Ne öngördüysek gerçekleşti. Allah'a şükür olsun ki yanılıp, yitirip mahcubiyet yaşamdık. Milletimiz 47 yıl bize kol, kanat gerdi. Bundan dolayı şükran borçluyuz.
 
Artık haklı çıkmak yetmiyor, kafi gelmiyor. Hakkımızı söke söke almasını bileceğiz. Ecdadımızın beklentisi budur. Kızgın ateşte dövülür gibi dövülen, yok sayılan, küçümsenen, erimesi beklenen Türklüğün vicdanı bunu hedeflemektedir.  
 
Milliyetçi Hareket, Türk milletinindir. Milliyetçi Hareket, Türklüğün bekaası, devletin devamlılığı konusunda onurlu duruştur. 
 
TERÖRLE MÜCADELE
 
Maalesef Türkiye'de siyaset alabora olmuştur. Hükümetin aklı karışıktır. Doğru olan hiçbir şey yoktur. Türkiye'de yönetim boşluğu vardır. Milli güvenliğimiz alarm vermektedir. Hergün şehit haberleri gelmektedir. Çözüm sürecinden istifade eden terör örgütü silah ve bomba depolamıştır. Düşman vatanımıza tahkimat yapıp, her yere konuşlanırken bu hükümet ne yapmıştır? Yabancı ajanlar, kan tutkunu provataktörler cinayet planları yaparken bu ülkeyi yönetenler nereye gitmiştir? PKK'nın vatan toprakları üzerine terör kampları kurulduğu söyleniyor. Hendekler kazıp, pusu kurmaları... Cizre'de bodrum katında yaralı olduğu gerekçesiyle teröristleri kaçırma hedefinde olan HDP'liler kin kusuyorlar.
 
Bunlar oluyorken AKP hükümeti neredeydi? Cumhurbaşkanı ne yapıyordu? Cumhurbaşkanı keyfi ve totoliter yönetim bina etmek için çırpınıyor, milleti birbirine düşürmek için hazırlık yapıyor. Dünyevi makam için başkanlık çetelesi tutuyor. PKK kan dökerken, Erdoğan saltanat sürüyor, gezip tozuyordu. Hiçbir demokratik ülkede yaşanmayacak rezalet Türkiye'de normalleşmişti. Vatanı teröristlerin açık saldırısına uğramış Cumhurbaşkanı'na bakın. Yaşananlar adeta şaka gibi. Böylesi sefa, sefalet ve hezimet ne olmuş, ne olacaktır.
20 Temmuz'dan bu yana toplam 291 evladımızı şehit verdik. 1 Kasım'dan bu yana 102 kahramanımızı şehit verdik. Ocak'tan bu yana 56 kardeşimiz şehit düştü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Türkiye yanıyor, yıkılıyor. Terörle mücadele devam etsin diyoruz, hükümetin kafasında karışıklık görüyoruz. 
 
Bugünkü ortamda Sur ve Cizre başta olmak üzere sokak savaşı çıkmışsa, bunun arkasında Oslo görüşmeleri, İmralı pazarlıkları vardır. Dolmabahçe'de AKP-PKK mutabakatının kanlı sonuçları görülmüştür. AKP'li bakanlarla PKK temsilcilerinin anlaşmasına işler sarpa sarınca tepki gösteriyordu.
 
Ancak Sayın Arınç "Erdoğan'ın haberi vardı" diyerek malumun ilamını yapmıştır. Erdoğan da eski dostuna okyanusun öteki tarafından cevap vermiştir. Madem Dolmabahçe buluşması yanlıştır, o fotoğraftaki bakanlar hak ettikleri karşılığı niçin görmemiştir? Türk milleti bir kez daha aldatılmıştır. Nihayet bedeli ödeyen aziz milletin ta kendisidir. Yalancılar el üstünde tutuluyorsa, ihanete ortak olanlar görmezden geliniyorsa, büyün bir sorunumuz var demektir. Türk milleti gereğini yapmak için uygun zamanı beklemektedir. 

Yayın Tarihi : 09.02.2016 : 11:45

Etiketler : mhp    devlet bahçeli       


Yorumlar

4415
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN