Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dikili’de Denizde 105 Suriyeli Daha Yakalandı

İzmir'in Dikili İlçesi’nde, karadan ve denizden yürütülen denetimlerde, dün 900 Suriyeli’nin yakalanmasının ardından bugün de iki ayrı lastik botta 105 Suriyeli, Midilli’ye geçmek isterken yakalandı. Dün yakalanan mülteciler geceyi spor salonunda geçirdi.

 

Dikili’de jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri, göçmen kaçakçılığına karşı denetimlerini arttırdı. Dün Bademli Mahallesi Pisa ve Hayıtlı koyları ve çevresini kontrol eden jandarma 800, Sahil Güvenlik ekipleri ise Bademli açıklarında Yunanistan’a geçmeye çalışan 100 mülteciyi yakaladı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu ve tamamı Suriye uyruklu olduğu bildirilen mülteciler sağlık kontrolünden geçirilip, Dikili Spor Salonu’na götürüldü. Burada giyecek ve yiyecek yardımı yapılan mültecilerden 200’ü emniyet ve jandarmadaki işlemleri için götürülürken kalan 700’ü geceyi spor salonunda geçirdi. Mültecilerin spor salonuna getirilmesi nedeniyle hafta sonu Güneşspor Hentbol ve Lodosspor Kız Voleybol Takımı’nın antremanlarını yapamadıkları bildirildi.
 
105 SURİYELİ MÜLTECİ DAHA YAKALANDI
 
Günün ilk ışıklarıyla birlikte Sahil Güvenlik ve jandarma ekipleri, Dikili sahillerinde yeniden arama-kurtarma çalışmaları başlattı. Dikili Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’na çevre ilçelerden takviye ekipler de gönderildi. Bugün sabah saatlerinde Bademli Mahallesi açıklarında iki ayrı lastik bot içinde 105 Suriyeli daha yakalandı. Sahil Güvenlik botuna alınarak kurtarılan kaçaklar karaya çıkartıldı. Kaçakların kullandığı botlar da yedeklenerek Dikili’deki Sahil Güvenlik İskelesi’ne getirildi.

Yayın Tarihi : 09.02.2016 : 11:23

Etiketler : Dikilide    Denizde    Suriyeli    Daha    Yakalandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5624
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN