Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dağcı Değil, Elektrik Arıza Ekibi

Dağcı Değil, Elektrik Arıza Ekibi
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş.(VEDAŞ) ekipleri kardan dolayı kopan enerji nakil hatlarını soğuk ve kara rağman onarmak için büyük çaba gösteriyor.

 

Yüksekova’da dün etkili olan kar yağışı ve tipi ilçeye 30 kilometre uzaklıktaki Dibekli Köyü Odabaşı Mezrası bölgesinde enerji nakil hatlarının kopmasına neden oldu. Bunun üzerine Yüksekova’nın bir kısmı ile Şemdinli İlçesi’nin tamamı karanlığa gömüldü. Dün geceden beri karanlıkta kalan ilçelere yeniden enerji vermek için VEDAŞ ekipleri sabah saatlerinde arızayı gidermek için çalışmalara başladı.
 
KAR VE SOĞUKLA DA MÜCADELE EDİYORLAR 
 
Arızanın giderilmesi içi yola çıkan ekipler, aracın gidebildiği noktadan itibaren yaklaşık 3 saat yürüdükten sonra kopan tellerin olduğu bölgeye ulaştı. Kar ve soğukla da mücadele eden ekipler güçlükle ulaştıkları bölgede kopan telleri onararak Yüksekova ve Şemdinli ilçelerine yeniden enerji verdi. Yüksekova VEDAŞ Şube Şefi Erdem Karaman, her türlü doğa şartlarına rağmen çalışkalarını yürüteceklerini ve vatandaşları karanlıkta bırakmayacaklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 08.02.2016 : 18:13

Etiketler : Dağcı    Değil    Elektrik    Arıza    Ekibi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3140
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN