Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Parti'de İşaret Dili Eğitimi

AK Parti'de İşaret Dili Eğitimi
AK Parti, Türkiye çapında engelli vatandaşlara daha kolay erişebilmek için işaret dili eğitimlerine başlıyor. Projenin başındaysa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar bulunuyor.

 

AK Parti'den konuya ilişkin yapılan açıklamaysa şöyle;

"AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, sosyal değişim ve dönüşüm hizmetleri kapsamında özellikle sosyal politikaları sağlıklı geliştirebilmek için bu alanda ilk sayılabilecek birçok çalışma gerçekleştirmiştir. Bu çalışmalardan birisi de Ocak 2015 tarihinde sınırlı katılım ile uygulanmış olunan İşitme ve Konuşma engellilere yönelik İşaret Dili Eğitimidir. 

Yeni dönemde, işitme ve konuşma engellerini aşacak bir diyalog ortamı oluşturulması ve işitme engelli vatandaşlar ile aynı dili, duyguları paylaşabilmek adına AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Genel Merkez personeli ve teşkilat üyeleri olmak üzere yaklaşık 200 kişiye yönelik olarak 08 - 18 Şubat 2016 tarihlerinde “İşaret Dili Eğitimi” düzenlenmiştir. 
 
Türkiye İşaret Dili’nin özelliklerinin yer alacağı eğitimde ana konu başlıkları; İşaret Dili Genel Özellikleri, İşaret ve Beden Dili İlişkisi, İletişim ve günlük Konuşma Dili olarak belirlenmiştir. 
 
Türkiye’de işitme cihazı kullanan vatandaşlarda dahil olmak üzere yaklaşık 3 milyon işitme ve konuşma engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Eğitim sonrasında AK Parti kadroları olarak özellikle işitme engelli vatandaşlara yönelik katılımcı sosyal politikalar üretilmesi daha da hız kazanmış olacaktır. Engelli vatandaşların taleplerini yerine getirme, sorunlarına doğru ve etkili çözümler bulabilme adına bu eğitimin bütün AK Parti kadroları için çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Vatandaş ile ilişkilerde iletişim sorunu ortadan kalkacağından hizmet sunumunda etkinlik ve verimlilik de artmış olacaktır. 
 
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, Engelli Koordinasyon Merkezi çalışmaları ile engelli vatandaşlara yönelik ARGE ve hizmet sunumunda güçlü bir alt yapıya sahiptir. Bu sebeple, Genel Merkez’deki eğitimler sonrası bu eğitimlerin il teşkilatları bazında da devam etmesi hedeflenmektedir."
 

Yayın Tarihi : 08.02.2016 : 10:43

Etiketler : ak parti    işaret dili    nükhet hotar   


Yorumlar

1424
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN