Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Metin Oktay Turnuvası Sona Erdi

Bayraklı Belediyesi’nin Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden, taçsız kral lakaplı Metin Oktay adına düzenlediği futbol turnuvası sona erdi. Şampiyon Gümüşpala Gençlik’i 2-0 yenen Osmangazi United oldu. Şampiyon takım ödülünü Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın elinden aldı.

 

10 gün süren Metin Oktay futbol turnuvasına 18 takım katıldı. Turnuvanın şampiyonluk maçında Gümüşpala Gençlik ile Osmangazi United karşılaştı. Gümüşpala Gençlik, rakibini 2-0 yenerek turnuvanın birincisi oldu.  Doğançay Futbol Tesislerinde düzenlenen ödül törenine Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ,  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İzmir Şube Başkanı Şaban Acarbay ve Göztepe’nin efsane futbolcusu Nevzat Güzel Irmak da katıldı.
 
METİN OKTAY UNUTULMAZ BİR İSİM
 
Başkan Karabağ final maçının ardından düzenlenen törende futbolculara seslendi. Başkan Hasan Karabağ, “Göreve gelir gelmez ilk yaptığımız iş spor tesisleri oldu. Amatör sporun içinden gelmiş biri olarak sıkıntılarını çok iyi biliyorum. İlk işimizin spor olması tesadüf değil. Spor tesisi yapmaya devam edeceğiz. Bu bölgede bir spor salonumuz yok. Soğukkuyu da bir arsa ediniyoruz. O arsaya büyükçe bir spor salonu yapmayı düşünüyoruz. Aslında gönül isterdi ki merkezde bir futbol sahası olsun. Yeni plan çalışması yapıyoruz. Bu bölgenin imar planlarını değiştiriyoruz. Her bölgede bir spor tesisi ayırmaya çalışıyoruz. Gecekonduların değişimiyle o bölgeden yeni alanlar bizlere gelecek. Bayraklı’da değerli büyüklerimizin sanatta ve sporda isimlerini yaşatmak istiyoruz. Metin Oktay gibi büyük değerleri biz öldükten sonra hatırlarız. Yaşayan efsanelerin de bu kategoriye girmesini istiyoruz. Çoğunuz Metin Oktay’ın futbolunu görmediniz. Biz futbolunu görme şansına sahip olduk. Türk Futboluna katkısı büyük olan bir insan… Allah rahmet eylesin. Belediye olarak spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz. İyi günler hepimizin olsun” dedi.    
 
TURNUVANIN “EN”LERİNE ÖDÜL
 
Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ve Gençlik Masasının organize ettiği turnuvanın “en”lerine ödülleri verildi. Alp - Der Spor Kulübü turnuvanın “centilmen” takımı oldu. Turnuvanın en iyi 10 oyuncasına da madalya ile ödüllendirildi. Turnuvada finale Kalan Osmangazi United ile Gümüşpala Gençlik Spor Kulübü kalecileri en iyi eldiven seçildi. Yalçın Ülgen Turnuvanın en iyi futbolcusu seçilirken gösterdiği mücadele ile krampon sahibi oldu.
 
Turnuvanın enleri ise şöyle; Doğukan Üçbuğa (Gümüşpala Gençlik), Osman Harman (Anıtspor), Sercan Kurt (Cengizhan Cıty), Volkan Aydoğan (Alp - Der), Yalçın Ülgen (Osmangazi United), Koray Saçlı (Erzurum Derneği), Berk Serbest (Alp-Der), İsmail Balıkçı (Gümüşpala Gençlik), Hakan Altun (Turan Spor), Yunus İğli (Turan Spor)
 

Yayın Tarihi : 08.02.2016 : 10:28


Yorumlar

5364
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN