Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gölgedeki Kıvrımlar Sergisi

Gölgedeki Kıvrımlar Sergisi
Gölgedeki Kıvrımlar Sergisi 19 Mart 2016 tarihine kadar M-Art Gallery'de sanatseverlerle buluşuyor.

 

Yüzyıllardır süregelen kadının ataerkil sistem içerisinde yıllarca mücadele etmiş, benliğine, kimliğine, bedenine, ruhuna saygı görmek için çaba harcamıştır ve hala daha günümüzde kadın değer görme çabasını sürdürmektedir. İçinde yaşadığımız çağ, kadının bir meta olarak kullanılmasını ve sömürülmesini, kadının kimliksizlikleştirilmesi gibi durumları hala günümüzde yaşatmaktadır. Bedenin her türlü kazanım kaynağı ve kanıtı sayıldığı çağımızda herşeyin bedende varolduğu, toplum tarafından idealize edilen bir bedene sahip olmak, dış görünüşün insanlar arasında ki bir statü, belirleyici bir duruma gelmesi kadını git gide kendi benliğinden koparmaya başlamıştır. Geleneksel toplumlarda kadın figürü her zaman manipüle edilmiş ve kadın her zaman bedenen varolan ve beden işlevlerini yerine getirmekle yükümlü olmuştur. Toplum baskısı altında biçimsizleşen kadın algısı her geçen gün kadına bakışı küçümseyici bir tavır halini almıştır.
 
Gölgedeki Kıvrımlar sergisi, beş çağdaş genç sanatçıyı bir araya getirerek beş sanatçının ‘’kadın’’ ve ‘’var olma’’ terimlerinden yola çıkarak kadına ve kadın bedenine farklı bakış açılarını yansıtır. Bu kavramlar etrafında sanatçılar kadının sosyal hayatta maruz kaldığı durumları, şiddeti, gözetlenmeyi, bedenin meta olarak kullanılması gibi konuları eserlerinde konu olarak işlemişlerdir.

Yayın Tarihi : 08.02.2016 : 09:16

Etiketler : Gölgedeki Kıvrımlar Sergisi    M-Art Gallery    ataerkil sistem    kadın    gölge    kıvrım    eser    sergi    sanat   


Yorumlar

8328
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN