Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yardım TIR’larını Bakanlar Uğurladı

Yardım TIR’larını Bakanlar Uğurladı
Denizli’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin düzenlediği Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yardım TIR’ları uğurlama törenine katıldı. 

 

Delikliçınar Meydanı’nda düzenlenen uğurlama törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Adalet Bakan Yardımcısı AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, AK Parti Denizli Milletvekilleri, Vali Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan’da katıldı. Törende konuşün bakan Eroğlu, yardımların birliği, beraberliği ve kardeşliği artırdığını belirterek, "Bayırbucak’taki kardeşlerimiz zor durumda. Zalimler unutmasınlar, hüsrana uğrayacaktırlar. Merak etmeyin dua ediyoruz. Türkiye çok daha güçleniyor, inşallah 21’inci asra mührümüzü vuracağız. Bayırbucak’taki kardeşlerimize dua ediyoruz. Rabbimiz onları muzaffer kılsın. İçimiz kan ağlıyor, sonu selamet diye düşünüyoruz. Onlara zulüm eden ülkeler mafı perişan olsun. Ülkenin üzerinde büyük oyunlar var" dedi. 
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ise, bu coğrafyanın kaderinin kan ve gözyaşı olmayacağını, fakirlik ve savaşın bu coğrafyanın kaderi gibi sunulduğunu, bunun böyle devam etmeyeceğini söyledi. Konuşmaların ardından Hayrat İnsanı Derneği’nin 12 TIR’ı Eroğlu ve Ramazanoğlu tarafından Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere dualarla uğurlandı.

Yayın Tarihi : 07.02.2016 : 21:40

Etiketler : Türkmenlere    Yardım    Tırlarını    Bakanlar    Uğurladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6532
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN