Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 İlde Okullara Kar Tatili

3 İlde Okullara Kar Tatili
Yurt genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle Bayburt, Kars ve Ağrı ile Erzincan'ın bazı ilçelerindeki okullarda eğitim bir gün gecikmeli olarak başlayacak.

 

BAYBURT
Bayburt'taki okullarda eğitim, yarıyıl tatilinin ardından, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak. Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda 8 Şubat Pazartesi eğitim yapılmayacağını belirtti. Çağlayan, tüm kurumlardaki engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti. 
 
KARS
Kars genelinde, yoğun kar yağışı dolayısıyla sömestre tatilinin ardından eğitim öğretim gün gecikmeli başlayacak.Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Kars merkez ve ilçelerinde 8 Şubat Pazartesi tüm okulların tatil edildiği ve eğitim öğretime 9 Şubat Salı başlanacağı bildirildi. Açıklamada ayrıca, olumsuz hava koşulları nedeniyle engelli ve hamile memurların yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
 
AĞRI
Ağrı genelinde, yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitim öğretime yarın ara verilecek.Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez ve ilçelerinde 8 Şubat Pazartesi tüm okulların tatil edildiği bildirildi.
 
ERZİNCAN
Erzincan'ın Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan ilçelerinde tüm okullarda eğitime yarın ara verilecek.Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan ilçeleri ile bağlı yerleşimlerinde tüm okullarda eğitime 8 Şubat Pazartesi ara verildiği belirtildi.Açıklamada ayrıca, Refahiye ilçesinde taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için aynı gün eğitime ara verildiği de ifade edildi. 

Yayın Tarihi : 07.02.2016 : 20:46

Etiketler : okullara kar tatili    erzincan    ağrı    kars    bayburt    okullar açıldı    sömestr    Milli Eğitim Müdürü    Atanur Çağlayan       


Yorumlar

8673
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN