Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'2016’da Türkiye Yeni Bir Sistemle Tanışacak'

'2016’da Türkiye Yeni Bir Sistemle Tanışacak'
AK Parti Aydın İl Danışma Meclisi toplantısına katılan  Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, başkanlık sisteminin önemine değinerek, "2016’da Türkiye yeni bir sistemle tanışacak" dedi.

 

AK Parti Aydın İl Danışma Meclisi  toplantısı Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin yanısıra Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz ve Mustafa Savaş da katıldı Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, "2019 yılında üç seçim birden var. O güne kadar durmadan çalışmalıyız" dedi.
 
Özmen’in ardından konuşan Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, 2019 yılına kadar partililerden rehavete kapılmamalarını isteyerek, "Ülkemizi bütün prangalarından rahatlatacak, bu ülkeyi artık bir daha arkasına dönüp bakmadan dörtnalla koşturacak bir anayasayla, yeni bir sistemle, yeni bir başkanlık sistemiyle bu ülke Allah’ın izniyle bu sene mutlaka ve mutlaka tanışacaktır. Onu da siz yapacaksınız. Onu da biz yapacağız. Onun için sakın rehavet içinde olmayın. 2016 yılında Türkiye yeni bir sistemle tanışacak" dedi.
 
MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ
 
Konuşmasında CHP, MHP ve HDP’yi de eleştiren Zeybekci, muhalefetin iktidar olma hevesinin olmadığını ileri sürdü. Zeybekci,  şunları söyledi:
 
"Bu ülkede en büyük sorun muhalefetin iktidarsızlığıdır. Kuracağımız sistemde muhalefet de güçlü olacak. Güçlü muhalefeti de yine AK Parti sağlayacak. 7 Haziran seçimlerinden önce yapılan anketlerde CHP’lilerin yüzde 80’i iktidar olacaklarına inanmıyordu. MHP’de bu rakam daha da yüksek. Kürt kardeşimi suiistimal eden, istismar eden bir parti var. 80 tane milletvekili verdi bu millet sana. Neden? ’Demokrasi ve milletin iradesiyle git siyaset yap’ diye. Sen, ’Türkiye partisi olacağım’ dedin, ’Bu ülkede sistemin içinde demokrasi ve evrensel hukuk standartlarında siyaset yapmak istiyorum’ dedin, ancak senin ipini elinde tutanlar demedi tabi. Hani 7 Haziran’dan önce ’Seni başkan yaptırmayacağız’ demiştin ya göreceksin olacak mı, olmayacak mı?"

Yayın Tarihi : 07.02.2016 : 18:05

Etiketler : Zeybekci    da    Türkiye    Yeni    Bir    Sistemle    Tanışacak    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8733
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN