Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik Merkezi’ni Açtı

Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik Merkezi’ni Açtı
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ın Şarkışla İlçesi’nde yapımı tamamlanan Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılışını yaptı.

 

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ın Şarkışla İlçesi’nde öğleden sonra Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılış programına katıldı. Programa Bakan Yılmaz ile birlikte Sivas Valisi Alim Barut, Ak Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve bürokratlar katıldı. Kaymakam Davut Gül Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılışta Şarkışla ile Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nin tanıtımının yer aldığı sinevizyon gösterildi. Bakan Yılmaz yaptığı konuşmada ülkenin geleceği olan gençlerle kültürü bir araya getireceklerini söyledi. Aşık Veysel’in, Türkiye’nin ortak değeri olduğunu kaydeden İsmet Yılmaz, şunları söyledi:
 
"Buraya Aşık Veysel isminin verilmiş olması da yerinde ve son derece isabetli bir seçimdir. Aşık Veysel sadece Şarkışla ve Sivas’ın değil Türkiye’nin ortak değeridir. Kültürün en önemli unsuru, insanlar arası iletişimin temeli, kültürün nesiller arası aktarılmasını sağlayan kanal dildir. İşte bu dili en iyi şekilde işleyenler de şairlerdir, ozanlardır. Bunlardan bir tanesi de Aşık Veysel’dir. Bu nedenle edebiyatçılar, şairler dili zenginleştirdikleri, yaşattıkları, edebi hale getirdikleri, güçlendirdikleri için büyük öneme sahiptirler. Bu her toplumda böyledir. Aşık Veysel’in şairler içinde mümtaz bir yeri bulunmaktadır. Çünkü o halkının sıradan insanın gönül zenginliğini Cumhuriyet döneminde şiire taşımış ender ozanlarımızdan, şairlerimizden, aşıklarımızdan biridir. Aşık Veysel şiirlerindeki samimiyet ve sadelikle duygu ve düşüncelerine aydınlar diye bilinen entelektüel kesime hitap etmeyi başarmış ve onlarında saygısını kazanmıştır."
 
Aşık Veysel’in Türkiye’de her kesimin sevgisini kazandığını vurgulayan Bakan Yılmaz, "Aşık Veysel’in asıl önemi Türkiye’deki bazı kesimlerin sevgi ve saygısını kazanmasını sağlayacak şekilde birlik ve beraberlik diyalog ve empati, kardeşlik ve barış mesajları vermesinden kaynaklanmış olmasıdır. Aşık Veysel bu ülkenin 78 milyon halkının her birisinin gönlüne ayrı ayrı hitap etmiş ve gönül tellerini titretmiştir. Bu mesajını yerliliğinden, milliliğinden ve evrensel değerlerle buluşmasından kaynaklanıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 07.02.2016 : 16:49

Etiketler : Bakan    Yılmaz    Şarkışlada    Aşık    Gençlik    Merkezini    Açtı    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6807
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN