Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bilgisayar Olimpiyatlarına Başvurular Başladı

Bilgisayar Olimpiyatlarına Başvurular Başladı
İzmir Üniversitesi ve Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan İzmir Üniversitesi Bilgisayar Olimpiyatı 2016 için başvuru süreci başladı.

 

Başvurular, 25 Şubat tarihinde sona erecek.
 
Doğanata Eğitim Kurumları’nın Kurucusu Necdet Doğanata anısına gerçekleştirilen ve öğrencilerin, programlama becerilerini yarıştırdığı İzmir Üniversitesi Bilgisayar Olimpiyatı 2016’nın hazırlıkları devam ediyor. 7-8 Mart tarihleri arasında yapılacak etkinliğe katılım için son başvuru tarihi 25 Şubat olarak belirlendi. Lisenin yanı sıra lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin de katılımına açık olan etkinlikte; hem yarı finallerde hem de finalde, öğrenciler çözüm için C/C++/C#/Python/Java dillerinden birini seçebilecek. TÜBİTAK Bilgisayar Olimpiyatlarında madalya kazanmış ya da İÜBO 2015’da altın madalya almış yarışmacılar ise ikinci aşamaya direkt olarak katılmaya hak kazanacak.
 
Geçen yıl Türkiye’nin çeşitli illerindeki 21 lise ve üç üniversiteden toplam 120 kişinin katıldığı olimpiyatın bu yılki ayağında, 3 altın, 7 gümüş ve 12 bronz madalya sahiplerini bulacak. Ayrıca birinciye 2 bin TL, ikinciye bin 750 TL, üçüncüye ise toplam bin 500 TL ödül verilecek. En iyi üç lisenin de belirleneceği etkinlik ile liselerde programlama eğitimi verilmesine önayak olmak ve ilgili bölümlerden mezun olacak üniversite öğrencilerinin iş yaşamlarında karşılaşacakları algoritmik problemleri çözme yeteneklerini yükseltmek amaçlanıyor.
 
İKİNCİ HAZIRLIK YARIŞMASI YAPILACAK
 
Olimpiyatlar için 19 Şubat günü saat 19.00’da ikinci hazırlık yarışması yapılacak. Katılımcıların siteye üye olmasının yeterli olduğu ve başka herhangi bir başvuru gerekmeyen yarışma www.koduesi.com adresi üzerinden gerçekleşecek. Ayrıca İÜBO 2015 problemleri de bu site üzerinden incelenebilecek. Olimpiyat başvuruları ile ilgili detaylı bilgiye adresinden erişilebilecek.

Yayın Tarihi : 07.02.2016 : 11:56

Etiketler : Bilgisayar    Olimpiyatlarına    Başvurular    Başladı    Bölge   


Yorumlar

3332
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN