Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bilim Müzesi’ne Ziyaretçi Akını

Karşıyaka Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bilim Müzesi, son 5 ayda Ege Bölgesi’nin dört bir yanından 8 bin ziyaretçiyi ağırladı. 86 okul ve 197 grup müzeye geziler düzenledi. Öğrenciler; gözlem ve deneylerle bilim dünyasını keşfetme imkanı buldu.

 

 
Ege Bölgesi’nin ilk bilim müzesi olan tesise, geçen Eylül ayından bu yana 4 bin 637 kişi konuk oldu. 86 okul, 197 farklı grup geziler düzenledi. Ekim ayında gerçekleşen Bilim Şenliği de 3 bini aşkın bilim meraklısını müzede buluşturdu. Büyük kısmı öğrencilerden oluşan ziyaretçiler; aktif, katılımcı, eğlenceli, deneyerek ve anlayarak öğrenmeyi amaçlayan faaliyetlerle, bilimi yakından tanıma fırsatını yakaladı. Öğrenme istasyonlarında, bilim ve teknolojinin günlük yaşamın üzerideki etkilerini keşfetti. Tematik bilim oyunları, atölyeler, yarışma ve söyleşilere katıldı.
 
Daha aydınlık bir gelecek için, bilimle iç içe nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bilim Müzemiz, bilimi toplumun geneline yayma hedefimize çok önemli katkılar sağlıyor. Çocuklarımız burada, bilimin ’soğuk laboratuarlara sıkışmış, anlaşılmaz formül ve işlemlerle yürütülen bir gizlilik’ olmadığını keşfetme imkanı buluyor. Sadece İzmir değil, Ege’nin dört bir yanından ziyaretçilere de ev sahipliği yapan müzemize her yaştan bilim meraklılarını bekliyoruz" dedi.
 
Mavişehir Dudayev Bulvarı’nda, 750 metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren Bilim Müzesi’nde; ’Sonsuz Aynalar’, ’Kuvvet’, ’Süper Kulak’, ’Karışmayan Sıvılar’ ve ’Uçaklar Havada Nasıl Kalır?’ gibi farklı başlıklar altında, 60’ı aşkın öğrenme istasyonu bulunuyor. Ücretsiz olarak gezilebilen müzeyi hafta içi ziyaret etmek için 324 60 60 numaralı telefondan randevu almak gerekiyor. Müze hafta sonu ise randevusuz olarak da ziyaret edilebiliyor.
 
 

Yayın Tarihi : 06.02.2016 : 11:31

Etiketler : Bilim    Müzesine    Ziyaretçi    Akını    Bölge   


Yorumlar

3016
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN