Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kamyonlarla Kar Taşıyıp Festival Düzenlediler

Kamyonlarla Kar Taşıyıp Festival Düzenlediler
Mersin’de bir AVM geleneksel hale getirdiği kar festivali için Toros Dağları’ndan kamyonlarla kar taşıttı.

 

Karın hiç yağmadığı kent merkezinde vatandaşları karla buluşturmak için Toros Dağları’ndan getirilen 4 kamyon dolusu kar, Atıf Yılmaz Meydanı’ndaki alana yerleştirildi. Karlardan oluşturulan platforma akın eden çocuklar, kar topu oynayarak doyasıya eğlendi. Ailelerin de kar topu savaşına eşlik etmesi ile birlikte eğlenceli dakikalar yaşanırken, çocuklara özel yarışmalar düzenlendi.
 
21 DERECE KAR KEYFİ
 
Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen festivalde ilk kez kar gören çocuklar karlar içinde yuvarlanarak oynarken, özel olarak hazırlanan çadırda da sanal snowboard yaptı. 21 derecelik sıcaklıkta kar keyfi yaşayan Mersinliler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdi. Yarıyıl tatiline özel olarak hazırlanan etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, özel kar makinesi ile oluşturulan kar yağışı altında yetişkinler de çocuklar gibi eğlendi.
 
Forum Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Adem Erol, okulların tatil olması nedeniyle çocuklara farklı bir eğlence sunmak istediklerini söyledi. Erol, "Kentimizde bugüne kadar karı görmeyen çocuklar var. Toros Dağları’ndan 4 kamyon kar getirdik ama etkinlik 3 gün devam edeceği için getirmeye devam edeceğiz. Hava şartları el verdiği sürece de bu etkinliği sürdürmeye çalışacağız" diye konuştu.
 
Yoğun ilgi gören festival, 7 Şubat’a kadar devam edecek.

Yayın Tarihi : 05.02.2016 : 18:23

Etiketler : Mersinde    Kamyonlarla    Kar    Taşıyıp    Festival    Düzenlediler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8824
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN