Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Kitap Fuarına Foçalı Onur Konuğu

İzmir Kitap Fuarına Foçalı Onur Konuğu
İzmirn Foça İlçesi’ndeki yazar, şair ve çevreci aktivist Hüseyin Yurttaş, 16 - 24 Nisan 2016 tarihleri arasında Kültürpark’ta düzenlenecek 21’inci TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’na onur konuğu olarak davet edildi.

 

21’inci TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda onur konuğu olarak seçildiği için mutlu olduğunu belirten Hüseyin Yurttaş, emeğine değer verildiğini söyleyerek "Uzun yıllardır yazın dünyasının içindeyim. Çevremdekiler ’hakkındı, bu yolda çok emeğin var’ diyerek kutluyor. Emeğin değer bulması ve genç yazarlar için umut olması açısından bu davetten mutluyum" dedi.
 
HÜSEYİN YURTTAŞ KİMDİR?
 
1946 yılında Foça’ya bağlı Kozbeyli Köyü’nde doğan, ilkokulu köyünde, ortaokulu Menemen’de bitiren, parasız yatılı olarak okuduğu Edirne Erkek İlköğretmen Okulu’ndan 1964 yılında mezun olan Hüseyin Yurttaş, Türkiye’nin çeşitli illerinde öğretmenlik yaptı. 1983 yılında görevinden istifa etti ve kalemiyle hayatını kazanmaya başladı. Bornova Belediye Kitaplığı ve Okumaevi’ni kurdu, Dönemeç Dergisi’ni çıkardı. Çeşitli gazetelerde yazıları yayımlandı. Öykü, roman, şiir ve çocuk kitapları bulunan Hüseyin Yurttaş önemli edebiyat ödüllerinin de sahibidir.

Yayın Tarihi : 05.02.2016 : 15:39

Etiketler : İzmir    Kitap    Fuarına    Foçalı    Onur    Konuğu    Bölge   


Yorumlar

8634
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN