Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ömür Boyu Hapse Çarptırıldı

Ömür Boyu Hapse Çarptırıldı
Konya’da annesi 73 yaşındaki Aysel Demirci’yi, kendisini şizofreni tedavisi için hastaneye yatırmaya çalıştığını öğrenince, ’’Hastanede yatacağıma hapishanede yatarım’’ diyerek boğazını bıçakla keserek öldüren 46 yaşındaki İbrahim Demirci,  ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Demirci duruşmadaki son sözünde, ’’Normalde öldürmezdim, ama aklıma gelmeyecek şeyi yaptım’’ dedi.

 

Olay, geçen yıl temmuz ayında saat 03.30 sıralarında merkez Meram İlçesi Abdülaziz Mahallesi Yıldırım Sokak’ta meydana geldi. 4 çocuk annesi Aysel Demirci, telefonla konuştuğu kızına, oğlu İbrahim Demirci’nin şizofreni tedavisi için ’’İbrahim’i yeniden hastaneye yatıralım tedavi olsun’’ dedi. Annesinin konuşmalarını duyan İbrahim Demirci de tepki gösterip tartıştı ve bıçakla annesinin boğazını kesti. Yaşlı kadın kanlar içinde yere yığılırken, İbrahim Demirci de evden ayrıldı. Evdeki gürültüyü duyan komşuları polise ve sağlık görevlilerine haber verdi. Eve gelen polis ve sağlık görevlileri yaşlı kadının öldüğünü belirledi. Kaçan İbrahim Demirci de evin yakınlarında polis tarafından yakalandı.
 
’’HASTANEDE YATACAĞIMA, HAPİSHANEDE YATARIM’’
 
Annesinin boğazını keserek öldüren İbrahim Demirci’nin polisteki ilk ifadesinde, ’’Hastanede yatacağıma hapishanede yatarım’’ diyerek annesinin boğazını bıçakla kestiğini söyledi öğrenildi. Demirci sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.
 
’CEZAİ EHLİYETİ TAM’ RAPORU
 
Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’yakın akrabayı kasten öldürme’ suçundan tutuklu yargılanan İbrahim Demirci, son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Dairesi’nin İbrahim Demirci’nin ’akıl ve ruh sağlığı’ hakkında ’cezai ehliyeti tam’ raporu verdiği belirtildi.
 
ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
 
Mahkeme heyeti, İbrahim Demirci’ye önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. Mahkemedeki iyi halini gözönünde bulundurarak indirim uygulayan heyet, Demirci’yi ömür boyu hapse mahkum etti. İbrahim Demirci ise son sözü sorulduğunda, ’’Normal de öldürmezdim, ama aklıma gelmeyecek şey yaptım’’ dedi.

Yayın Tarihi : 05.02.2016 : 11:32

Etiketler : Anne    Katili    Ağırlaştırılmış    Ömür    Boyu    Hapse    Çarptırıldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8285
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN