Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vatandaşlara İyi Haber

Vatandaşlara İyi Haber
İZBAN, açılış töreni ertelenen Torbalı hattındaki seferlerine 6 Şubat Cumartesi sabahı 05:25’ten itibaren başlıyor. Her gün tam 76 sefer yapılacak.

 

İZBAN, Torbalı hattında 6 Şubat Cumartesi günü sabah 05:25’ten itibaren seferlerine başlıyor. Uç istasyonlardan karşılıklı gerçekleşecek seferler, gece 23:55’te kalkacak son trene kadar devam edecek. İZBAN, bu hat üzerinde 27 dakikada bir günde 76 sefer yaparak, hizmetini kentin güney ucundaki yolculara kadar taşımış olacak. Yapılan planlamaya göre, Cumaovası ve Menemen istasyonları transfer noktası olarak kullanılacak.
 
Torbalı yönündeki Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı ve Tepeköy istasyonlarının devreye girmesi ve hattın açılmasıyla birlikte İZBAN, 110 kilometrelik bir banliyö hattına kavuşacak. Diğer yandan, istasyon sayısını ise 32’den 38’e yükseltecek. Hattın uzamasıyla birlikte Torbalı yönünden günde ortalama 20 bin yolcunun eklenmesi ve böylelikle İZBAN’ın günlük yolcu sayısının ortalama 300 binin üzerine çıkması öngörülüyor.
 
İZBAN’ın Torbalı hattı açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Kazakistan ziyareti nedeniyle ileri bir tarihe ertelense de işletme planlandığı gibi 6 Şubat Cumartesi günü başlamış olacak.

Yayın Tarihi : 05.02.2016 : 11:05

Etiketler : İZBAN    Torbalı    Cumaovası    Menemen       


Yorumlar

3405
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN