Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yoksulları Isıtan Kampanya

Yoksulları Isıtan Kampanya
Manisa’da bir giyim mağazası soğuk havalarda ihtiyaç sahibi insanların üşümemesi için, kapısının önüne yazı asarak ’askıda kaban’ uygulaması başlattı.

 

Kapısının önüne ihtiyaç sahipleri için kaban ve giyim eşyaları koyan mağazanın işletmecisi Adalet Soykök, ’ihtiyaç sahiplerine ücretsiz askıda kaban kampanyası’ yazılı pankart astı. Dükkanının önündeki askıya önce kendi mağazasındaki kaban ve kazakları koyan Adalet Soykök, ardından yardımseverlerin verdiği eşyaları da ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu. 
 
’ALAN ELİN VERENDEN HABERİ YOK’
 
Soğuk havalarda sığınmacılar ve ihtiyaç sahibi insanların durumuna çok üzüldüğünü dile getiren Adalet Soykök şunları söyledi:
 
"Askıda ekmek, askıda kitap’ kampanyaları vardı. Ben de neden askıda kaban kampanyası olmasın diye düşündüm. Bu projede alan elin veren elden haberi olmuyor. En güzel yanı da bu zaten. Soğuk havalarda bazı kişilerin üstünde incecik elbiseler gördüm. Esnaf olarak önce kendi mağazamdaki bazı eşyaları buraya koydum. Sosyal medyada bunu paylaşınca çok güzel tepkiler aldım. Üç günde 60 kişiye ulaştık. Bazı müşteriler mağazadan aldığı eşyaları askıya koydu. Bu bizi çok mutlu etti. Soğuk kış günlerinde kimsenin üşümemesi için bu projeyi devam ettireceğiz." 
 
Adalet Soykök, askıdaki eşyaları sadece ihtiyaç sahibi insanların aldığını ve projenin suiistimal edilmediğini de söyledi.

Yayın Tarihi : 05.02.2016 : 09:44

Etiketler : Soğuk    Kış    Günlerinde    Yoksulları    Isıtan    Kampanya    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9624
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN