Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkmenlere Kırşehir’den Yardım

Türkmenlere Kırşehir’den Yardım
Kırşehir Valiliği’nce başlatılan ’Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası’ kapsamında toplanan yardımların bir bölümü, TIR’larla bölgeye gönderildi.

 

Valilik önünde düzenlenen törende konuşan Vali Necati Şentürk, Kırşehir halkının kampanyaya gönülden destek olduğunu söyledi. 7 TIR yardım toplandığını belirten Vali Şentürk, şöyle konuştu: "Gün kardeşlik, insanlık ve soydaşlarımızla dayanışma günüdür. Ortadoğu’da adil olmayan bir savaş devam ediyor. Bayır-Bucak bölgesinde yaşayan Türkmenler, tank ve toplara karşı silahsız bir şekilde karşılık vererek destanlar yazıyorlar. Türk Devleti de, elinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırdır. Bu dava millî bir davadır, bu cömertlik davasıdır. Kırşehirliler, Valilik olarak açtığımız bu kampanyaya gönülden destek verdiler. Dört tır önceden göndermiştik, bugün yedi TIR daha gönderiyoruz.”
 
Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra, AK Parti Kışehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kaymakamlar, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katıldığı törende, toplanan yardımlar Kuranı Kerim okunmasının ardından Ahi duasıyla bölgeye gönderildi.

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 17:13

Etiketler : Bayır-Bucak    Türkmenlerine    Kırşehirden    Yardım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5778
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN