Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Binlerce Suriyeli Sınırımıza Yığılıyor

Binlerce Suriyeli Sınırımıza Yığılıyor
Suriye ordusunun Rus savaş uçaklarının desteğiyle Azez’e doğru başlattığı saldırının ardından aralarında Türkmenlerin de bulunduğu binlerce Suriyeli, Türkiye sınırına akın etmeye başladı. Yollara düşen ve Türkiye sınırına yakın noktalara ulaşan Suriyeliler ise şimdilik, Suriye tarafında bulunan çadır kentlere yerleştiriliyor.

 

Son günlerde Esad rejiminin Rusya desteğiyle Halep kırsalında başlattığı operasyonun ardından aralarında Türkmenlerin de bulunduğu binlerce kişi evlerini terk etti. Türkiye’ye gelmek üzere yola çıkan Suriyelilerin bir kısmı bugün sınıra ulaştı. Azez’in çevresindeki köylerdeki evlerini terk eden Suriyeliler, Türkiye sınırındaki Suriye’nin Sucu Köyü yakınlarında kurulan ve her türlü ihtiyacı Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları tarafından karşılanan çadırlara yerleştirildi.
 
BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE BİNLERCE KİŞİ GELEBİLİR
 
Öte yandan rejim güçlerinin başlattığı operasyondan kaçmaya çalışan binlerce Suriyelinin kafileler halinde birkaç gün içinde Türkiye sınırına ulaşması bekleniyor. Sınır hattında güvenlik önlemlerinin en üst düzeye çıkarıldığı Türkiye tarafında ise göçe yönelik hazırlık başlatıldı. Bu kapsamda AFAD tarafından Öncüpınar Sınır Kapısı’nın gümrük sahası yakınında çadır kurulduğu ve sığınmacıların burada kayıt altına alınacağı bildirildi.
 
Halen yakın noktalardan yola çıkan Suriyelilerin ise yanlarında birkaç parça eşya olduğu ve ağaçlık bölgelerden yürüyerek sınır hattına doğru geldiği gözlendi.
 

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 16:23

Etiketler : Halep    Azezden    Kaçan    Binlerce    Suriyeli    Sınırımıza    Yığılıyor    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8662
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN